Ir jāpārskata finansējums Ventspils peldbaseina un Jēkabpils multifunkcionālās zāles būvniecībai, pauda izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

Otrdien valdības sēdē, lemjot par 2019. gadu budžetu, ministri uzklausīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšlikumu paredzēt papildu līdzekļus pedagogu algām. Tomēr Šuplinska šādu priekšlikumu neatbalstīja, norādot, ka vispirms nepieciešams veikt izglītības reformu.

Vienlaikus ministre informēja, ka joprojām tiek meklēti risinājumi, lai izglītības reformu īstenošanas gadījumā varētu rast finansējumu pedagogu darba samaksas palielināšanai. Kā piemēru ministre minēja Izglītības un zinātnes ministrijas īpašumu lietderības pārskatīšanu.

Pēc valdības sēdes Šuplinska precizēja, ka viņas ieskatā būtu jāpārskata finansējums Ventspils peldbaseina un Jēkabpils multifunkcionālās zāles būvniecībai. Ja apturētu finansējumu šiem infrastruktūras objektiem, izglītības finansējums papildus iegūtu divus miljonus eiro, viņa teica.

Tajā pašā laikā ministre atzina, ka šāds solis nebūtu vienkāršs, jo minētajām būvēm piešķirts tā dēvētais vienreizējais finansējums, kas paredzētas konkrētai būvei, bet, lai šo summu novirzītu tieši pedagogu darba samaksai, tas būtu jāparedz pamatbudžetā. "Jebkurā gadījumā tā ir iespēja skatīties šajā virzienā un, iespējams, šos līdzekļus novirzīt zinātnei," piebilda Šuplinska.

Vaicāta, vai ministrei ir zināms, kur varētu ņemt nepieciešamos līdzekļus pedagogu darba samaksas nodrošināšanai, ja tiek īstenota izglītības reforma, Šuplinska atzina, ka tagad uz šo jautājumu nevar atbildēt, jo patlaban tiek pārskatīti ministrijas iekšējie resursi.

Tomēr ministre ir pārliecināta, ka izglītības budžetā varētu rast līdzekļus, pārskatot sāktos būvniecības projektus, kuros patlaban norit "absolūti necaurspīdīgs un nesaprotams" darbs.

"Ja vairāk šādus objektus pārskatām, tad līdzekļu apmērs tiek iegūts. Bet viss būs atkarīgs no Finanšu ministrijas redzējuma," piebilda izglītības un zinātnes ministre.

Jau iepriekš tika vēstīts, ka Šuplinska rosinājusi apturēt finansējuma piešķiršanu sporta būvēm, līdzekļus novirzot pedagogu algām.

Šuplinska stāstīja, ka, vērtējot 2019. gada budžeta projektu, viņas uzmanību piesaistījuši 8,5 miljoni eiro, kas paredzēti vairākiem sporta objektiem. "Nesaprotu, kā situācijā, kad nav pieauguma skolotāju algām, mēs vienkārši liekam papildu finansējumu sporta būvēm," vērtēja politiķe.

Pret Šuplinskas priekšlikumu jau iebilduši Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, Latvijas Olimpiskā komiteja un Latvijas Sporta federāciju padome.

Lasi vēl

Komentāri (37)

 • -4
  Ilga S. 06.03.2019, 09:28:18

  Gan jau,ka varēs nokārtot.Ventspilī viens baseins jau ira,var pieciest kādu laiku.Dzīres mēra laikā mums nevajaga.

 • -3
  Āmen 06.03.2019, 10:26:40

  Loģisks un pamatots lēmums. Valsts budžetā trūkst naudas, iedzīvotāji turpina aizbraukt, bet tai pat laikā gribam uzcelt kaut kādu pasaules līmeņa baseinu, kur pensionāriem paplunčāties. Tur kāds galvu durvīs nav saspiedis?

 • -13
  Pipars 06.03.2019, 10:48:55

  Ko tev tādu sliktu pensionāri izdarījuši?
  Vai tad viņi nav nopelnījuši papluņčaties?

 • -15
  keda 06.03.2019, 10:43:47

  Skaista demagoģija pirmajiem diviem komentētājiem :) Mums ira 30 gadus vecs skolas baseins, kurš regulāri ir piebāzts ar tautu + vēl visādi treniņi, sporta skolas peldētājus ieskaitot. Skaidrs, ka vajadzīgs jauns baseins, bet kāda būtu jēga celt vēl vienu sīku ar 25m celiņiem? Var jau diskutēt par visiem apjomiem, bet kopumā nekā slikta šajā iecerē nav. Un pensionāru plunčāšanās droši vien apzināti piesaukta, lai trakāk izklausītos :D Skaidrs, ka pensionāri vairāk paliks vecajā baseinā, ja vien jaunajā nebūs kaut kādas īpašas rehalibilitācijas programmas.
  Tuvredzīgs būtu tas solis atraut finansējumu, jo nākamajā gadā tad būt jāmeklē nauda i skolotājiem, i būvēm, kuru celšana tak jau ir sākta un nauda par to jau tērēta. Bet nu ko brīnīties par šīs ministres domu gājienu, ja divi citi šīs partijas ministri - tieslietu un satiksmes - nevar vienoties par izmaiņām pasažieru pārvadājumu likumā, jo tieslietniekam Bordānam visu laiku ir iebildumi :)

 • -5
  Margrieta123 06.03.2019, 10:50:10

  Interesanti,kā cilvēki pilsētā dzīvoja pirms,teiksim 40 gadiem,kad tuvākais peldbaseins bija Stiklos ,arī Kuldīgā?
  Vai tie cilvēki kaut kādā ziņā bija sliktāki par tagadējām paaudzēm,kas uzaugušas baseina esamības ērā?
  Nu var taču iztikt to ziemu bez peldēšanās,vasarā Bušnieku ezers,Venta,jūra,viss par brīvu.

 • 0
  Cuca 06.03.2019, 11:01:33

  Tas viss ir tikai tāpēc, ka iepriekšējā valdība neveica reformas, bet pārbīdīja kauliņus. Valsts nav šahs. Valstī par neizdevušos gājienu ar zirdziņu maksā nodokļu maksātāji. Šahā neviena izspēlētā partija nav vienāda un tā ir spēle, bez ekonomiska pamatojuma - risks ir attaisnojams ar pretinieka neuzmanību - "apčakarēšanu" . Nesaskatiet līdzības ar mūsu valsts patreizējo nodokļu sistēmu?

 • -15
  keda 06.03.2019, 11:10:29

  Droši vien pati jāj ar zirgu, pati sev šuj apģērbu un pārtiec no pašas izaudzētā :)

 • -3
  Margrieta123 06.03.2019, 11:52:21

  Daļēji taisnība-audzēju dārzeņus divos mazdārziņos,arī šūt protu.Vienīgi zirga nav,tā uzturēšana būtu pārlieku dārga.Toties cenšos visur ,kur iespējams,pārvietoties ar velosipēdu.
  Un par to visu nekaunos,drīzāk lepojos.

 • -16
  Freds 06.03.2019, 13:58:35

  Margriet! Neticu ka Jūsu sadzīves apstākļi ir tieši tādi paši, kā 40 gadus atpakaļ (t.sk televizors, radio, mēbeles, dators un tas pats velosipēds).

 • -3
  Vinetal 07.03.2019, 12:12:35

  Margrieta123, grūti iedomāties, ka kādam galvā ir tādi tarakāni, kas liek atgriezties pie dzīves Ventspilī 40 gadus atpakaļ. Tolaik lielākai daļai ielu bija grantēts bedrains segums, apgaismojuma praktiski nebija vispār, lielākais topošais projekts bija slimnīca, kur izvietot ventspilniekus ar elpceļu problēmām, kas radās no gaisa un vides piesārņojuma... vecpilsēta sastāvēja tikai no graustiem, kādi bija parki...un bērnu rotaļļaukumi, kur tādi bija? kāds izskatījās stadions... vienalga par ko iedomājos -visur bija posts un pelēcība. Ja kāds vēl pēc tā ilgojas, tad jāmaina dzīvesvieta uz kādu bijušās Padomijas miestu.

 • -14
  karlito 06.03.2019, 12:29:33

  Dārgie komentētāji,jums tiešām nepatīk ka mūsu pilsēta kļūst abbūvētāka,sakoptāka,skaistāka,? Kādas pretenzijas jums pret jauno peldbaseinu,vai jums kaut kas tiek atņemts? Ja jūs viņu neapmeklēsiet,tad to darīs jūsu bērni vai mazbērni...
  2miljoni eiro uz 2objektiem..vai tiešām jūs domājat,ja valsts nepiešķirs to miljonu Ventspils peldbaseinam,valstī uzreiz visas problēmas tiks atrisinātas? Cilvēki vairs nebrauks prom,skolotaji un visi pārejie būs apmierinati ar algas pieaugumu,un valstī visi būs laimīgi?
  Padomajiet par to,neesiet tik aprobežoti un naidīgi pret Ventspili..valdības nāk un iet,arī mūsu pilsētas vadība nav mūžīga,bet baseins būs uz ilgu laiku!

 • -14
  keda 06.03.2019, 13:02:00

  Grūti labāk pateikt!

 • -6
  Āmen 06.03.2019, 16:54:19

  Par kuriem bērniem, mazbērniem tu runā? Tie kas ārzemēs dzīvos?
  Jūs ar kedu esat tālu no realitātes - tuvredzības augstākā pakāpe.
  Un tu vēl citus sauc par aprobežotiem.

 • -3
  evans 06.03.2019, 23:02:36

  Kur Tu dzīvo? Kad pēdējo reizi biji uz esošo baseinu?
  Nafig to jauno baseinu te kādam vajag. Par kādu naudu to te kāds taisās uzturēt? Slēgtais akvaparks ar spa pustukšs , pilsēta vispār tukša,bet ka tik kaut ko uzcelt,va ne.

 • -3
  Solvita 06.03.2019, 13:02:59

  Jāsaprot un jāprot atdalīt lietas. Vai tiešām nav skaidra šī vēstījuma būtība? ja nav, tad neko.

 • -14
  STOPVACZISM 06.03.2019, 13:24:13

  Visticamāk, ministrei radziņus aplauzīs un atstās baseinu mierā.
  Jaunie, kad tiek par ministriem, kādu laiku uzstājas ar kaut kādiem skaļiem paziņojumiem, bet tad jau norimstas un dzirdami retāk un retāk...
  Tiešām, kāpēc nebūvēt baseinu.
  Vienīgais iemesls, ja to naudiņu pārskaitītu man, tas gan)))

 • -11
  keda 06.03.2019, 13:26:49

  reta reizi, kad jāpiekrīt un pat jāpasmaida :)

 • -1
  Cuca 06.03.2019, 15:18:26

  Par peldbaseinu. Šajos laikos vajadzētu realizēt energoefektīvus projektus. Par peldbaseinu no energoefektivitātes viedokļa vēl nav nekas dzirdēts, kaut arī turpat netālu atrodas ledus halle, kur ir nepieciešams aukstums, savukārt baseinam siltums. Šos divus, ļoti veiksmīgi no energoefektivitātes viedokļa varētu apvienot vienotā saldēšanas, sildīšanas režīmā. Tas būtu tāds tālredzīgs risinājums. Cik esmu lasījis, līdz šim, tad nekas vairāk par arhitektonisko risinājumu nav likts aplūkošanai un izvērtēšanai priekšā .

 • -1
  Solvita 06.03.2019, 15:21:26

  Vai ir veikti ekonomiskie aprēķini par jauno peldbaseinu? ja ir, tad kur ar tiem var iepazīties?

 • -14
  STOPVACZISM 06.03.2019, 17:05:10

  keda, drīksti piekrist biežāk un smaidīsi plašāk :D

 • -14
  STOPVACZISM 06.03.2019, 17:05:11

  keda, drīksti piekrist biežāk un smaidīsi plašāk :D

 • -2
  Krima 06.03.2019, 19:14:35

  Izskatās, ka ventiņiem jāpriecājas par jaunu lielu objektu. Tas, cik izmaksās uzturēšana, laikam ir otršķirīgi. Ja ir nauda, tad kādēļ lielākajai daļai ventspilnieku ir tik zemas algas, kuras pat par 1 eiro nepalielina?Pirmajā vietā ir jauns, milzīgs objekts, ne vēl te palikušie darbaļaudis. Nejaukt ar vadībām!

 • -12
  STOPVACZISM 06.03.2019, 19:28:00

  Kas mums gar tādām būvniecības un uzturēšanas izmaksām?
  Tas jau nav tā, ka katram no mums izdalītu skaidrā naudā katram savu daļu un pēc tam paņemtu nost.
  Abstrakta nauda par kuru tik pat labi var nopirkt vēl kādu vecu angļu konzervbundžu bruņotajiem spēkiem.
  Bet tā vismaz baseinu uzbūvēs, varēsim arī paši paplunčāties.

 • -2
  Aleksandrs D 06.03.2019, 20:51:46

  KEDA - kura Ventspilī atrodas tas pārbāztais baseins? Zinu Ventspilī vienu baseinu, bet to par pārbāztu ir diezgan grūti nosaukt, laikam esat galīgi atradusi no tā, ka blakus jums atrodas vēl pāris cilvēku.....Jā, un kā to baseinu pēc tam uzturēs? Neticu, ka to izdosies OC izdarīt no ieņēmumiem par baseina izmantošanu!!!!

 • -2
  Olimpiskais centrs "Ventspils" 08.03.2019, 09:05:26

  Gada laikā Ūdens piedzīvojumu parkā vidēji ir 200 tūkstoši apmeklējumu un šādai cilvēku plūsmai astoņdemitajos gados skolas vajadzībām celtā peldbaseina telpu izkārtojums un izmērs nav atbilstošs. Esošajā peldbaseinā pieejami četri 25 m gari celiņi. Tāpat peldbaseins nav piemērots sacensību organizēšanai, tajā nav pietiekami vietas dalībniekiem un līdzjutējiem, bet ģērbtuves piemērotas drīzāk skolas baseinam nevis pilsētas baseinam.

 • -3
  Solvita 07.03.2019, 08:43:53

  "Kas mums gar tādām būvniecības un uzturēšanas izmaksām?
  Abstrakta nauda par kuru tik pat labi var nopirkt..."

  Skolā vajadzēja iet, tad saprastu, no kurienes nauda rodas vai nerodas? Ja apsaimniekošanai nepietiks, iespringsti un mēģini atbildēt - no kurienes to naudu paņems?

 • -5
  Olimpiskais centrs "Ventspils" 07.03.2019, 11:14:26

  2019.gada 29.janvārī starp Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) un Ventspils pilsētas pašvaldību ir noslēgts līgums par 1,55 miljonu eiro piešķiršanu valsts nozīmes sporta infrastruktūras attīstības projektu īstenošanai. Minētais finansējuma līgums noslēgts atbilstoši Latvijas Nacionālās sporta padomes 2016.gada 19.oktobra sēdē pieņemtajiem lēmumiem.
  Paļaujoties uz iepriekšējos gados no IZM puses solīto un augstāk minētajiem dokumentiem, rēķinoties ar 1,55 miljonu finansējumu, Ventspilī 2018.gadā uzsākti un 2019. gadā plānoti 6 sporta infrastruktūras attīstības projekti - Nacionālās sporta bāzes Basketbola halles atlētikas zāles rekonstrukcija, Nacionālās sporta bāzes vasaras BMX trases servisa ēkas būvniecība, vieglatlētikas un futbola stadiona infrastruktūras uzlabošana, Sporta nama “Centrs” svarcelšanas zāles paplašināšana un sporta zāles grīdas pārbūve, Ventspils peldbaseina infrastruktūras atjaunošana un jauna 50m peldbaseina ar rehabilitācijas centru projektēšana.

 • -5
  Olimpiskais centrs "Ventspils" 07.03.2019, 11:14:46

  Jaunā peldbaseina projektēšanai 2019. gadā no kopējā valsts piešķirtā 1,55 miljonu finansējuma, plānots izmantot mazāk kā ceturto daļu (366 000 EUR), tādēļ, runājot par fiansējuma apturēšanu Ventspilij 1,55 miljonu apmērā, jārēķinās, ka finansiāls segums nebūs arī pārējiem uzsāktajiem infrastruktūras projektiem, par daļu no kuriem jau ir noslēgti līgumi.

 • -1
  ventspilnieks 36,7 07.03.2019, 12:05:52

  Valsts un pašvaldības nodarbojas ar kārtīgu ērzacbiznesu. Naudas nav, bet ir jau saslēgti apšaubāmi līgumi. No tās virtuālās naudas ierindas celtnieki nebūs paēduši. Te jau ož pēc: jūs strādājiet, kaut kad samaksāsim :D
  Atceroties, ka veco basketbola halli nespēja atmaksāt daudzus gadus, ar baseinu būs skarbi. Pirmajam līgumam jābūt, cik valsts gadā dotēs to pasākumu. Buhera un matriksa strādnieciņi to nespēs pavilkt.

 • -5
  Vinetal 07.03.2019, 12:22:02

  Kāpēc apšaubāmi? Ja jau ministrijas līgumiem vairs nevar uzticēties, tad uz ko būtu jāpaļaujas? Šķiet jocīgi, ka paši ventspilnieki savas pilsētas ieguvumus uzskata par kaut ko nevēlamu. Mūzikas skolu nevajag, sporta iestādes nevajag... Kaut kāda lūzeru bedre. Acīmredzot tiem, kam šķiet, ka viņu dzīve nav izdevusies , ir tāda nenosakāma geizsirdība uz to, ka citiem viss notiek un pasaule negrūst kopā ar jums. Nu sāpēs mugura pēc mazdārziņa ravēšanas, vajadzēs skriemelīti nostiprināt, varēsiet uz rehabilitāciju aiziet, bet nē - tad atkal bļaustīsieties, neviens nevar līdzēt, nekā nav, viss Rīgā, bet to jau neviens normāls nevar atļauties utt. Vai no kāda Ventspilī nerealizēta projekta jums ir makā kaut kas vairāk iekritis?

 • -1
  ventspilnieks 36,7 07.03.2019, 15:27:43

  Pārlasīju savu rakstīto tekstu. Neatradu vārdu NEVAJAG. Tik pievērsu uzmanību uz to, ka tūlīt zāģēs un buldozerēs, bet naudu algām būvnieks lai izzīž no pirksta.
  Labprāt apskatītu biznesa plānus koncertzālei un baseinam 10 gadu griezumā

 • -4
  STOPVACZISM 07.03.2019, 12:23:57

  Skolā vajadzēja iet, tad saprastu, no kurienes nauda rodas vai nerodas?
  ----
  Kad gāju skolā, naudu driķēja uz vietas pašu valstī - PSRS.)
  Nav vērts pārmērīgi iespringt par makro un mikro ekonomiku.
  Ierindas vēlētājs tāpat tur neko neietekmē.
  Baseins - tas ir atpūta, ērtība mums, mietpilsoņiem,
  savukārt profesionāliem sportistiem galu galā darbs.
  Vienalga no kurienes paņems naudu, no manis pa tiešo nepaņems, bet nodokļus tāpat, kādus gribēs, tādus iekasēs.

 • 0
  Krima 07.03.2019, 12:43:01

  Nu gan, "ja ministrijas līgumiem nevar uzticēties"! Aizmirsis esi klasiku: kā var nesolīt? Bet konkrēti- vajadzēja ilgtermiņā strādāt uz rezultātu vēlēšanās, nevis uzskatīt zzs par čempioniem jau iepriekš. Un izpaliktu šī brīža situācija. Tikai muļķis nenovērtē pretinieku.

 • -5
  Vinetal 07.03.2019, 16:35:47

  Nedomāju par čempioniem vai zzs, bet droši zinu, ka peldbaseina celtniecība būtu laba lieta, par ko ventspilniekiem vajadzētu "cīnīties" nevis norakt. Kamēr cels, būs darbs, bet ,kad būs pabeigts, būs darbs jau pašā objektā un vēl arī iespēja peldēt un relaksēties. Kā tie nabagi iedomājas naudas apriti, ja pilsētā nekas notiktu. Neviens naudu pa pastu nepiesūta... naudu var iedod tiem kuri strādā, pakalpojumus var iedot (pensionāriem, bērniem, maznodrošinātiem), ja ir ko iedot... bet, ja nekā nav, tad nekā nav nevienam. Nu kurš prātīgs ventspilnieks varētu būt ieinteresēts, lai Ventspilij nebūtu?

 • -3
  Solvita 07.03.2019, 16:40:55

  Tādu ventspilnieku vienkārši nav un būt nevar. Nekad un nemūžam.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: