Nedēļas nogalē pilsētas un novada piekrastē vairāk nekā 400 cilvēki savākuši 316 maisus ar atkritumiem, informēja iniciatīvas "Piekrastes tīrrade" pārstāve Sanita Rībena.

Aptuveni 104 kilometrus garajā piekrastes posmā iedzīvotāji savāca 195 maisus ar plastmasas atkritumiem un 121 maisu ar cita veida atkritumiem. Tika atrasti arī lielgabarīta atkritumi - divi ledusskapji, par kuriem ziņots aplikācijā "Vides SOS". Kā atzīmēja dalībnieki, bijis arī ļoti daudz balonu un izsmēķu.

"Atrastie baloni ir skarbs atgādinājums par mūsu un kaimiņvalstu iedzīvotāju svētku tradīcijām, savukārt izsmēķi liek domāt par stingrākas kontroles un labākas informēšanas nepieciešamību, jo Latvijas piekrastē smēķēt ir aizliegts," norādīja Rībena.

Kā ziņots, iniciatīvas "Piekrastes tīrrade" laikā šomēnes iecerēts sakopt visu 500 kilometrus garo Latvijas piekrasti. Iniciatīvas autori ir "Vides izglītības fonds" un kampaņas "Mana jūra" dalībnieki, kas ik vasaru veic piekrastes atkritumu monitoringu.

Piekrastes sakopšana norisināsies katru septembra nedēļas nogali – 15. septembrī Dundagas, Rojas, Mērsraga un Salacgrīvas novados, 22. septembrī Engures, Carnikavas, Saulkrastu un Limbažu novados, kā arī 29. septembrī Jūrmalas un Rīgas piekrastēs.

Reģistrēties dalībai iniciatīvā iespējama interneta vietnē "www.tirrade.lv". Savlaicīga reģistrācija ir svarīga, jo ar tās palīdzību iespējams pēc iespējas efektīvāk saplānot cilvēku noslodzi visā piekrastes garumā. Iniciatīvas rīkotāji visu Latvijas piekrasti ir sadalījuši īsākos posmos, kas ir aptuveni 3,5 kilometrus gari.

Lasi vēl

Komentāri (1)

  • 0
    Kārlis_ 11.09.2018, 13:31:07

    Lai LT piesārņotāji brauc un vāc!

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: