Viena no pašvaldības SIA ŪDEKA prioritātēm ir parādīt sevi kā videi draudzīgu uzņēmumu, kas efektīvi izmanto resursus, tāpēc, lai uzlabotu energoefektivitātes rādītājus, uzņēmums kopš 28. marta ir ieviesis energopārvaldības sistēmas standartu ISO 50001:2011.

Pašvaldības SIA ŪDEKA ir saņēmusi sertifikātu, kas apliecina, ka uzņēmumā veikts audits par energopārvaldības sistēmas atbilstību ISO 50001:2011 standarta prasībām. Saskaņā ar LR Energoefektivitātes likumu pašvaldības SIA ŪDEKA kā lielajam elektroenerģijas patērētājam līdz šā gada 1. aprīlim bija jāievieš sertificēta un standartiem atbilstoša energopārvaldības sistēma.

Energopārvaldības sistēmas standarta ieviešana pašvaldības SIA ŪDEKA ilga no aizvadītā gada 14. decembra līdz šā gada 28. martam, ar mērķi izveidot, uzturēt un pilnveidot starptautiskajam standartam atbilstošu energopārvaldības sistēmu uzņēmumā, un šajā laikā tika veikta rūpīga elektroenerģijas patēriņa analīze visos uzņēmuma ražošanas objektos, kā arī administrācijas ēkās un palīgēkās. Tika pētīta elektroenerģijas patēriņa attiecība pret pacelto un padoto ūdeni, analizēta sūkņu staciju darbība, izrēķināts elektroiekārtu patēriņš diennaktī un kopā mēnesī. Rezultātā tika konstatēts, ka, lai gan pašvaldības SIA ŪDEKA ikdienā seko līdzi elektroenerģijas patēriņam, tomēr ir atsevišķi aspekti, kur iespējams veikt uzlabojumus. Pēc sertifikāta iegūšanas darbs pie energoefektivitātes rādījumu uzlabošanas neapstājas un pašvaldības SIA ŪDEKA apņemas arī turpmāk ņemt vērā un pielietot audita rezultātā saņemtos ieteikumus.

Veiktā ISO sertifikācija dos ne tikai ieguvumu, ko sniedz ietaupītās izmaksas, bet tas ir arī veids, kā kļūt par videi draudzīgāku uzņēmumu. Ieviešot energopārvaldības standartu, uzņēmumam veidojas labāka izpratne par enerģijas patēriņu, tā monitoringu un prognozēšanu nākotnē, ļaujot plānot patēriņu un rast iespēju ietaupīt enerģiju.

Pašvaldības SIA ŪDEKA, ieviešot uzņēmumā minēto standartu, apņemas īstenot energoefektivitāti veicinošus pasākumus – izsludinot iepirkumus, iegādājoties jaunas tehnoloģiskās iekārtas, realizējot rekonstrukcijas un jaunos attīstības projektus, izvērtēt to energoefektivitāti kā vienu no būtiskajiem kritērijiem. Pašvaldības SIA ŪDEKA apņemas īpašu nozīmi veltīt ražotnes ekoloģijai un negatīvas ietekmes uz apkārtējo vidi novēršanai, kā arī taupīgai dabas resursu izmantošanai.

Energopārvaldības sistēmas atbilstības auditu veica un sertifikātu ISO 50001:2011 standarta prasībām pašvaldības SIA ŪDEKA izsniedza SIA DNV GL Latvia, bet energopārvaldības sistēmas standarta ISO 50001:2011 ieviešanu uzņēmumā veica SIA Smart Meter.

Lasi vēl

Komentāri (3)

 • 0
  Krišs Daugulis 11.04.2018, 07:57:48

  Diemžēl cilvēki šajā vides kategorijā neietilpst

 • 0
  karlito 11.04.2018, 21:00:14

  Videi varbut,bet cilveka naudas makam nemaz...

 • 0
  snaiperis999 12.04.2018, 12:53:47

  Cilvēki "strādā,cenšas",es gribēju teikt-shēmo,bet jūs tik skarbi.:):):)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: