Vācijas pilsētā Minhenē aizvadīts Eiropas čempionāts BMX frīstailā, kurā 5.vietu izcīnīja Ventspils Olimpiskās vienības braucējs Ernests Zēbolds. Otrs ventspilnieks Tomass Grinbergs finālā neiekļuva un ierindojās 18. vietā 29 dalībnieku konkurencē.

Gan kvalifikācijā, gan finālā dalībnieki veica pa diviem braucieniem, bet vērtēšanas sistēma atšķīrās. Priekšsacīkstēs vietu sadalījumu noteica pēc divos braucienos gūto punktu vidējā rādītāja, savukārt finālā ieskaitīja tikai labāko no diviem mēģinājumiem.

Kvalifikācijā Zēbolds ieguva 4.vietu un pārliecinoši iekļuva 12 finālistu vidū. Pirmajā finālbraucienā Zēbolds ar 80,10 punktiem bija piektais, savukārt ar veiksmīgākajā otrajā braucienā iegūtajiem 82,10 punktiem bija par maz, lai pakāptos augstāk.

Par Eiropas čempionu ar 93,60 punktiem kļuva francūzis Antonijs Žanžans, bet sudrabu un bronzu tiesnešu vērtējumā sadalīja attiecīgi brits Kīrans Reilijs (92,10) un Horvātijas braucējs Marins Rantešs (88,80). Zēboldu apsteidza arī čehs Tomāšs Berans (84,80). Pērn Eiropas čempionātā Zēbolds bija ceturtais

Olimpiskajā disciplīnā BMX frīstailā tiesneši vienlīdz vērtē braucēja triku sarežģītību un dažādību, jauninājumus programmā, sasniegto amplitūdu, ritmu un laukuma efektīvu izmantošanu, kā arī programmas riska pakāpi, stilu, izpildījumu, oriģinalitāti un piezemēšanās kvalitāti.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: