Otrajā Latvijas Basketbola līgas finālsērijas mačā BK "Ventspils" basketbolisti kupla līdzjutēju pūļa priekšā prata revanšēties "VEF" par zaudējumu pirmaja spēlē un izlīdzināt rezultātu sērijā. Tās turpinājums jau sestdien Rīgā.

Rīdziniekiem šoreiz nācās iztikt bez viena no līderiem Rona Karija, savukārt ventspilnieku rindās atgriezās lietuviešu leģionārs Aurims Majausks, kurš iepriekš bija apslimis. Pirmajā puslaikā "Ventspils" realizēja astoņus no 19 tālmetieniem (pirmajā finālspēlē ventspilnieki iemeta deviņus trejačus), kā arī veiksmīgi izmantoja "VEF" brīžiem vājo koncentrēšanos, iegūstot vairākas atlēkušās bumbas uzbrukumā un sekmīgi iedzeļot viesiem ātrajos uzbrukumos. Pirmajās 20 minūtēs laukuma saimnieku labā 14 punktus iemeta Lerijs Tomass.

Tomēr lielākas problēmas cīņā zem groza bija "Ventspilij", kas viesiem no galvaspilsētas ļāva izcīnīt desmit atlēkušās bumbas uzbrukumā. Septiņas (!) no tām sakrāja somu uzbrucējs Aleksandrs Madsens, kurš pirmajā puslaikā kopumā izcīnīja 11 bumbas zem groziem. Nevienai no komandām neizdevās iegūt nozīmīgu pārsvaru - pirmajā ceturksnī nelielā vadībā atradās rīdzinieki, turpretim otrajā ceturtdaļā nelielu iniciatīvu pārņēma "Ventspils", 15 minūšu pārtraukumā dodoties ar sešu punktu pārsvaru (48:42) kabatā.

Saspringta cīņa ar nelielu ventspilnieku pārākumu turpinājās arī pēc atelpas. Trešās ceturtdaļas otrajā pusē uzbrukumā pamazām ieskrējās arī "VEF Rīga", viesu rindās līderu lomas uzņemoties amerikānim Džeilenam Railijam un Kristeram Zorikam. 74 sekundes pirms pamatlaika beigām tieši Zoriks veica veiksmīgu caurgājienu, panākot neizš;kirtu - 85:85.

Cīņas iznākumu lielā mērā izšķīra bijušais ventspilnieku kapteinis Kristaps Mediss, kurš 27,3 sekundes pirms finālsirēnas realizēja tālu, taču netraucētu trīspunktu metienu - 89:85. Atlikušajā laikā tālmetienu realizēja Zoriks, tomēr rīdziniekiem, pat par spīti cīņas laikā uzbrukumā savāktajām 18 bumbām, neizdevās sasmelt izlieto ūdeni. Jāmin, ka "VEF" izmantoja tikai 16 no 28 nopelnītajiem soda metieniem un astoņus no 33 trejačiem.

"Ventspils" sastāvā Lerijs Tomass guva 19 punktus (7/11 metienos no spēles), kamēr Linards Jaunzems pievienoja 17 punktus (8/12). Visus četrus metienus no spēles realizēja lietuvietis Deniss Krestiņins, kurš guva 13 punktus un savāca sešas bumbas zem groziem. "VEF Rīga" labā 27 punkti (9/14) Zorikam, kamēr Railijs 23 punktiem (8/20) pievienoja piecas pārtvertās bumbas.

Finālsērijas nākamā cīņa 14. maijā pulksten 17:40 paredzēta Rīgā.

"Ventspils" - "VEF Rīga" 93:88 (22:23, 26:19, 21:22, 24:24)