Latvijas-Igaunijas līgas līderu cīņā BK Ventspils savā laukumā ar 87:81 pieveica VEF, tā ne tikai saasinot cīņu par regulārās sezonas pirmo vietu, bet arī pārtraucot 15 zaudējumu sēriju cīņās ar rīdziniekiem.

Latvijas basketbola klasika iesākās ļoti nervozi, abām komandām pirmajās minūtēs pieļaujot neraksturīgi daudz kļūdu. Nedaudz labāk komandas spēlē sāka iejusties pirmā ceturkšņa vidū, ar trejačiem apmainoties Lerijam Tomasam un Emīlam Krūmiņam. Pirmā spēles nogriežņa izskaņā rīdzinieki panāca desmit punktu pārsvaru - 22:12.

Rīdziniekiem nevīžīgi ar bumbu apejoties arī otrā ceturtdaļā, "Ventspils" pietuvojās izkausēja pretinieku pārsvaru un otrā ceturkšņa vidū pārņēma spēles vadību (36:25). No dziļā miega rīdziniekiem nedaudz pamosties palīdzēja ilggadējais "Ventspils" līderis Māris Gulbis, kurš trīs minūtes līdz puslaika beigām raidīja grozā trīs punktu metienu. Ar precīziem trejačiem puslaika beigās apmainoties Rodrigo Būmeisteram un Gulbim, komandas uz ģērbtuvēm soļoja ar kaujiniecisku neizšķirtu - 39:39.

Iznākot uz otro puslaiku, pilnībā laukumā dominēja "Ventspils" basketbolisti, kuri veica 19-2 izrāvienu. Trešā perioda laikā savas atlētiskās īpašības nodemonstrēja Būmeisters, augstā lēcienā virs groza stīpas bloķējot Džeilenu Railiju. Galvaspilsētas komanda no puslaika snaudas modās vien trīs ar pusi minūtes līdz ceturkšņa beigām, mēģinot glābt kas vēl glābjams. Pirms pēdējām desmit minūtēm kurzemnieki bija priekšā ar 66:57.

Pēdējā ceturksnī cenšoties dedzināt spēles laiku, savu uzbrukuma ritmu pazaudēja mājinieku komanda, kurai aizsardzībā problēmas radīja pretinieku amerikāņu aizsargu Railija un Rona Karija individuālie manevri. Piecas minūtes līdz pamatlaika beigām Vefiņš rezultāta starpību bija sadeldējis līdz vairs tikai viena metiena tiesai - 71:73.

Nokaitētā cīņas izskaņā VEF centās uzbrukt mājinieku vadībai, tiekot arī pie virknes otro uzbrukumu iespējām. Ar cīņas sparu un zināmu veiksmes palīdzību "Ventspils" noturēja vadību – 87:81.

Ventspilnieku rindās pieci spēlētāji pārsniedza desmit gūto punktu robežu. Par rezultatīvāko kļuva Lerijs Tomass ar 17 gūtiem punktiem, bet 15 punktus sakrāja Kristaps Mediss. Turklāt mājinieki kopumā atdeva 21 rezultatīvu piespēli, kamēr VEF tādas bija vien desmit. Ventspilnieki 11 reizes pārķēra bumbas, bet kopumā rīdzinieki pieļāva 18 kļūdas, kas bija par četrām vairāk nekā “Ventspils’”.

"Ventspils" - "VEF Rīga" 89:81 (12:22, 27:17, 27:18, 23:24)
Ventspils
: Tomass 17, Mediss 15, Ausējs 13, Sīpoliņš 12, Jaunzems 12, Būmeisters 8, Krestiņins 5 (9 atl.b.), Ķilps 5, Šeļakovs.
VEF: Railijs 19 (7 kļ.), Karijs 17 (4 kļ.), Gulbis 13, Madsens 7, Krūmiņš 7, Ate 6, Miška 6, Gromovs 4, Hemondss 2, Butirins.