Par Latvijas 2021. gada labāko sportistu "Trīs zvaigžņu balvas" pasniegšanas ceremonijā sestdien Rīgā atzīti 3x3 basketbolists Kārlis Pauls Lasmanis.

Lauvas tiesu balvu nopelnīja olimpiskie čempioni 3x3 basketbolā Lasmanis, Nauris Miezis, Edgars Krūmiņš un Agnis Čavars. Par Gada notikumu sportā tika atzītas Tokijā nopelnītās zelta medaļas, balvu par Gada izrāvienu sportā nopelnīja 3x3 basketbola izlase, olimpieši tika atzīti par Gada sporta komandu individuālajos sporta veidos, Gada sportists ir Kārlis Pauls Lasmanis, bet Gada treneris ir komandas vadītājs Raimonds Feldmanis.

Lasmanis ar tālmetienu fiksēja spēles galarezultātu (21:18) Tokijas olimpisko spēļu finālā mačā ar Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) komandu.

"Rīgas" komandas sastāvā, kurā 2021. gadā spēlēja arī Artūrs Strēlnieks un Guntars Strāķis, Lasmanis sekmēja uzvaras Pasaules tūres posmos Abū Dabī un Mehiko, bet pēc Pasaules tūres sezonas beigām, Lasmanim kļūstot par tūres rezultatīvāko spēlētāju, viņš tika iekļauts Pasaules tūres sezonas simboliskajā četriniekā.

Pasaules rangā Lasmanis gadu pabeidza trešajā vietā, bet Miezis - otrajā.

Par Gada sportisti tika atzīta Tīna Graudiņa, kura pārī ar Anastasiju Kravčenoku izcīnīja ceturto vietu Tokijas olimpiskajās spēlēs un Eiropas čempionātā, kā arī divos Starptautiskās Volejbola federācijas (FIVB) Pasaules tūres četru zvaigžņu turnīros. Viņas kontā ir arī Dienvidkalifornijas Universitātes komandas "Trojans" rindās nopelnītais ASV Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) čempiones tituls pludmales volejbolā.

Pirmoreiz balva tika pasniegta kategorijā Gada sportists tehniskajos sporta veidos, to izpelnoties spīdvejistam Andžejam Ļebedevam, kurš palīdzēja Latvijas komandai izcīnīt sesto vietu Nāciju kausa finālā.

Kategorijā Paralimpiskais sportists balva tika jāšanas sporta pārstāvim Rihardam Snikum, kurš Tokijas paralimpiskajās spēlēs izcīnīja divas sudraba medaļas iejādē.

Par Gada sporta komandu kļuva Latvijas volejbola izlase, kas pēc 26 gadu pārtraukuma spēlēja Eiropas čempionāta finālturnīrā, ar Igaunijas treneri Avo Kēlu pie stūres Tallinā uzvarēja mājiniekus, liedzot viņiem iekļūšanu "play-off" turnīrā un astotdaļfinālā piekāpjoties nākamajiem čempioniem itāļiem.

Savukārt Latvijas Volejbola federācija tika atzīta par Gada sporta federāciju.

Par Gada sporta pašvaldību tika atzīta Valmieras novada pašvaldība, un par Gada sporta pedagoģi - Rīgas Franču liceja sporta skolotāja Gita Pērkone.

Savukārt balvas īpašnieks nominācijā "Mūža ieguldījums sportā" bija zināms jau iepriekš. Tā piešķirta cīņas sporta trenerim Visvaldim Freidenfeldam.

Ceremonijā tika pasniegtas balvas 13 nominācijās.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: