Trīs zaudējumu sēriju Čempionu līgā pārtraukuši "Ventspils" basketbolisti, kas savā laukuma ar 88:77 pieveica "Le Mans" komandu, tā tiekot pie ceturtās uzvaras un turpinot cīņu par izslēgšanas mačiem.

Pēc iepriekšējās FIBA Čempionu līgas spēles izlaišanas laukumā šoreiz atkal gāja Jānis Bērziņš, bet vīrusa dēļ šoreiz spēlēt nevarēja Ronalds Zaķis, līdz ar to ventspilniekiem atkal nācās iztikt ar īsāku rotāciju.

Jau ceturtajā minūtē "Ventspils" pirmoreiz ieguva piecu punktu pārsvaru (9:4). Kaut pretinieki vēl panāca 11:11, turpinājumā ventspilnieki atkal pārņēma vadību un pirmo ceturtdaļu pēc Džonatana Ārlidža pēdējo sekunžu metiena noslēdza ar 26:19. Otrā puslaika ievadā ventspilnieki neapstājās un Usmans Dramē ātrā uzbrukumā panāca jau desmit punktu pārsvaru (33:23).

Vēl trīs ar pusi minūtes pirms puslaika beigām mājinieki bija priekšā ar 40:27, bet brīdi vēlāk vēl tika panākts 42:32, tomēr nākamos septiņus punktus guva pretinieki un mājinieku pārsvars tika samazināts līdz trim punktiem. Tiesa, puslaiks noslēdzās uz pozitīvas nots, jo līdz ar beigu signālu Rihards Lomažs trāpīja tālmetienu, un pēc 20 spēlētām minūtēm Latvijas čempioni atradās priekšā ar 45:39.

Trešās ceturtdaļas vidū "Le Mans" pēc ilgāka pārtraukuma panāca neizšķirtu (50:50), bet beigās arī īslaicīgi pārņēma vadību, bet pirms pēdējā nogriežņa rezultāts bija 61:61. Ceturtā ceturtdaļa risinājās ļoti līdzīgā cīņā un tās vidū rezultāts joprojām bija neizšķirts (68:68).

Ventspilnieku rindās izšķirošajās minūtēs rezultatīvi spēlēja Dramē un Lomažs, bet parasti uz rezultatīvu Latvijas čempiona raidījumu sekmīgi atbildēja arī francūži. Savukārt priekšpēdējo minūti lieliski aizvadīja Māris Gulbis, kurš trāpīja divus tālmetienus pēc kārtas, kas 74 sekundes pirms beigām deva mājiniekiem piecu punktu vadību (82:77). Turpinājumā "Ventspils" neļāva pretiniekiem piecu sekunžu laikā ievadīt bumbu spēlē, bet vēlāk Gulbis guva vēl divus punktus un mājinieki izcīnīja svarīgu panākumu.

Gulbis bija rezultatīvākais ar 20 punktiem, Lomažs sameta 18, bet Dramē kontā 17 punkti un deviņas atlēkušās bumbas.

Abas komandas turnīra tabulā atrodas blakus, tomēr 'Ventspils" pietrūka, lai tiktu pie uzvaras divu spēļu summā, jo viesos piekāpās ar 15 punktiem. Pārējā A apkšgrupas 11. kārtas spēles risināsies trešdien. Savukārt "Ventspils" nākamo maču aizvadīs 22. janvārī, viesos tiekoties ar "MHP Riesen".

Komentāri (4)

• -4
    keda 16.01.2019, 00:06:34

Atliek cerēt, ka atlikušajās spēlēs stabilitāte nezudīs un milzu bedru nebūs! BKV!