FK Ventspils futbolisti Virslīgas sezonu noslēdza ar maču savā laukumā, uzņemot Metta/LU komandu un svinot skaistu uzvaru 4:1, kas ļāva nodrošināt sudraba medaļas.

Ventspilniekiem otro maču pēc kārtas vārtos sūtīja Ivanu Baturinu, bet aizsardzības centrā blakus Vitālijam Jagodinskim stājās jaunais Dmitrijs Litvinskis, kas vēlreiz apliecināja, ka Ventspils treneri jau domā par jauno sezonu. Ar gados ļoti jaunu sastāvu atbildēja arī rīdzinieki, bet laukumā visas 90 minūtes risinājās aizraujošs futbols.

Ventspils jau no pirmajām minūtēm aktīvi apdraudēja sāncenšu vārtus un līdz pirmajam precīzajam sitienam arī nebija ilgi jāgaida. Mača 13. minūtē iespēju no soda laukuma robežas uzsist pa vārtiem izmantoja Ritvars Rugins, sitot precīzi apakšējā stūrī, tā ar vārtu guvumu nosvinot meitas dzimšanu! 20. minūtē rezultāts gan kļuva neizšķirts – ventspilnieki neizsekoja piespēli soda laukumā, bet tad arī sekoja noteikumu pārkāpums un pamatoti piešķirta pendele, ko realizēja Tamirlans Džamalutdinovs.

Tomēr neizšķirts noturējās precīzi minūti, bet piecu minūšu laikā bumba pat divas reizes nonāca Metta/LU vārtos, turklāt abas reizes izcēlās Amansiu Fortešs. Vispirms viņš bija precīzs no ļoti asa leņķa, bet dažas minūtes vēlāk labu sitiena pozīciju viņam izkārtoja Kirils Burikins un bumba tika raidīta tajā pašā stūrī, kurā pirms 12 minūtēm bija iesitis Rugins.

Arī otrajā puslaikā daudz vairāk uzbrukum Ventspils, Fortešs bija tuvu savam trešajam vārtu guvumam, bet galu galā vienu no saviem momentiem realizēja Tosins Aijeguns, līdz ar to ar 13 trāpījumiem sezonā panākot bijušo komandas biedru Adeleki Akinjiemi. Ventspils sezonu noslēdza ar ļoti azartisku spēli un uzvaru 4:1, kas arī ļāva nodrošināt sudraba medaļas.

Ventspils galvenais treneris Dejans Vukičevičs: "Pirms šīs dienas spēles komandai teicu, ka mums ir jāpasniedz laba dāvana līdzjutējiem, aicinājumu spēlēt skaistu futbolu un tas viss arī tika izdarīts. Šo spēli tiešām varēju skatīties ar baudu. Runājot par visu sezonu, protams, nevaru teikt, ka tā bija teicama, jo mēs neuzvarējām čempionātā, tomēr gribu pateikties komandai par to. Sudraba medaļas šajā konkurencē nav slikts rezultāts, lai gan pirms sezona bija grūti iedomāties, ka ar 60 punktiem netiksim pie čempionu titula. Mēs spēlējām arī Latvijas kausa finālā, cienījami nospēlējām Eirokausos un sezonas otrajā pusē tiešām rādījām labu futbolu. Piemēram, pēdējais mačs ar Riga FC noteikti bija kaut kas vairāk, nekā ierindas Latvijas čempionāta mačs, tas tiešam jau bija augsts līmenis, un jācer ,ka tādu maču būs arvien vairāk. Laukumā tikās divi līdzvērtīgi pretinieki, kas bija redzams arī visās citās šīs sezonas spēlēs, tomēr galu galā nedaudz veiksmīgāki bija rīdzinieki. Tā kā sezona nebija slikta, bet ceru, ka nākamā būs vismaz nedaudz labāka.”