Valsts prezidents Raimonds Vējonis oficiāli atsaucis Jaunās konservatīvās partijas (JKP) līdera Jāņa Bordāna nomināciju premjera amatam, liecina informācija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Ar 15.novembra rīkojumu Nr.2 Vējonis atzinis par spēku zaudējušu savu 7.novembra rīkojumu Nr.1, ar kuru viņš aicināja Bordānu izveidot Ministru kabinetu.

Turpinoties partiju centieniem izveidot jaunu valdību, Valsts prezidents Raimonds Vējonis vismaz sākotnēji premjera amatam vērtēs divu "jauno" partiju nominētos kandidātus - Aldi Gobzemu (KPV LV) un Arti Pabriku (AP). Vēlētāji vēlēšanās vairāk ir izvēlējušies "jaunās" partijas, tāpēc mana pirmā izvēle par premjera amata kandidātu bija starp šīm partijām, izvēli pirmo Ministru prezidenta nomināciju uzticēt JKP līderim Jānim Bordānam LTV "Rīta panorāmā" skaidroja Vējonis. Pirmajam kandidātam izveidot valdību nav izdevies, bet tālāk izvēle sākotnēji notikšot starp Gobzemu un Pabriku.

Pēc prezidenta vārdiem, "vairāk jaunās politikas pārstāvis" būtu Gobzems, jo Pabriks jau ir bijis politikā, taču no otras puses, Pabrika pieredze esot vērtējama arī kā plus, jo tas ļautu viņa vadītai valdībai ātrāk kvalitatīvi sākt darbu.

Kā ziņots, Bordāns trešdien pēc tikšanās ar Vējoni atzina, ka valdība, ko bija iecerējis, pašlaik nav iespējama. Trešdienas priekšpusdienā vairāki potenciālie koalīcijas partneri bija paziņojuši, ka izstājas no JKP līdera vadītajām valdības veidošanas sarunām.

Vējonis tagad devis Saeimā ievēlētajām partijām laiku turpināt konsultācijas un meklēt kopsaucējus, lai pēc Valsts svētkiem varētu turpināt ar tām vest sarunas par iespējamo nākamo premjera amata kandidātu.

Lasi vēl

Komentāri (7)

 • -1
  Pilsēta Pirms 3 nedēļām, 3 dienām

  Nāk prātā krievu teiciens par cirku un klauniem.

 • -8
  arcus Pirms 3 nedēļām, 3 dienām

  Ja klaunus ievēlam, tad cirks ir neizbēgams!!!

 • -9
  Kurzemnieks Pirms 3 nedēļām, 3 dienām

  Nominēt vajag vnk ēzeli.

 • 0
  Kurzemniece. Pirms 3 nedēļām, 3 dienām

  https://tautastribunals.eu/?p=47231

 • -1
  Barons Pirms 3 nedēļām, 3 dienām

  To ir liel skād.Jo Bordān kungs bij būt to vienīgo,kas bij solit viss oligarhs,kukuļ-ņēmejs un patvaldnieks ņemt pie dziesm un sēdinat iekš čok,le zinat.

 • -5
  Ens Pirms 3 nedēļām, 3 dienām

  Manuprāt, pats Vējonis būtu ideālākais premjera kandidāts! Tā lūk.

 • 0
  Sandra Harmonija Pirms 2 nedēļām, 6 dienām

  Varēja skatīties filmu " Nameja gredzens" ,kurā ļoti labi atspoguļoja,kā tautiešiem jācīnās par savu zemi un kas jādara ar nodevējiem- jānodur.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: