Ķīnas pilsētā Čendu notika šī gada noslēdzošais BMX freestyle park Pasaules Kausa posms. Pavisam gada laikā ir aizvadīti četri Pasaules Kausa posmi – Hirosimā Japānā, Montpeljē Francijā, Edmontonā Kanādā un Čendu Ķīnā. Latviju šajās sacensībās pārstāvēja ventspilnieks Ernests Zebolds.

Šis posms ir ļoti svarīgs, jo ir pirmais, kurš ir kā kvalifikācijas daļa uz Olimpiskajām spēlēm 2020. Tokijā, Japānā. Šīs Olimpiskās spēles būs pirmās, kurās iekļauta arī BMX freestyle park disciplīna un iespēja piedalīties tiks dota tikai 9 pasaules valstīm.

Lai gan nav pirmā reize, kad Latvijas BMX freestyle park sportisti piedalās šāda mēroga pasākumos, tomēr šoreiz izdevies parādīt augstāk kā jebkad. Ventspilnieks Ernests Zebolds, kurš pārstāv “RAVE TEAM” komandu, starp 62 dalībniekiem no visas pasaules spēja iekļūt Pasaules Kausa finālā, izcīnot 2. vietu “FISE Chengdu” pusfinālā.

Jāatzīst gan, ka šī cīņa nebija viegla, Ernests darīja labāko, ko varēja, četras dienas pēc kārtas. Vispirms ar 9. vietu Latvijas pārstāvis veica pre-kvalifikāciju. Kvalifikācijā viņš bija desmitais un iekļuva pusfinālā, kur visus pārsteidza, izraujoties 2. vietā. Ceturtā diena finālā jau lika nedaudz sagurt un Ernests palika 12. vietā. Tā gan nav godalgota, tomēr pasaules līmenī Latvija ir uzcēlusi augstu latiņu un pirmo reizi vēsturē var teikt, ka ventspilnieks ir viens no šī brīža TOP 12 pasaules labākajiem BMX freestyle park braucējiem. Tas palielina arī iespēju, ka Latvija var būt viena no valstīm, kura piedalīsies pirmajās Olimpiskajās spēlēs šajā disciplīnā.

Šobrīd sportistu darbs turpinās un mērķi ir izvirzīti augsti. Jau šajā nedēļas nogalē šajā pat Ķīnas pilsētā – Čendu notiks arī Starptautiskais Riteņbraukšanas čempionāts “UCI Urban Cycling World Championships”, kurā piedalīsies arī divi Latvijas BMX freestyle park pārstāvji no “RAVE TEAM” komandas – ventspilnieki Ernests Zebolds un Tomass Grinbergs. Čempionāts norisināsies 8. un 9. novembrī.

Lasi vēl

Komentāri (2)

  • 0
    nomaļnieks 06.11.2018, 10:08:03

    Super sniegums.!

  • 0
    Egons Sproģis 09.11.2018, 20:15:42

    Prieks par tik augstas klases sportistu un viņa atbalstītājiem!!!!!!!

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: