BK “Ventspils” basketbolisti pirmajā jaunās sezonas Čempionu līgas spēlēs savā laukumā nekā nespēja atrast pretlīdzekļus Polijas čempioniem “Anwil” un piedzīvoja zaudējumu 78:99.

"Ventspils" vienībai šajā spēlē bija ļoti īsa spēlētāju rotācija. Operācijas veiktas Ronaldam Zaķim un Jānim Antropam, kuriem atlabšanai vēl būs nepieciešami laiks, laukumā vēl nevar doties Jānis Bērziņš, bet nelielā traumā iedzīvojies arī Lauris Blaus, tādējādi ventspilnieki šo maču aizvadīja faktiski bez centra uzbrucējiem. 

Spēles sākumā lieliskis savas iespējas izmantoja Polijas čempionvienība, sākot spēli ar tālo un pustālo metienu. Pēcāk viesu komanda izspēlēja vairākas veiksmīgas sadarbības uz groza apakšu, kur pēc nospēlētām trīs minūtēm poļi panāca rezultātu 11:5. "Ventspils" rindās galvenais vezuma vilcējs Džonatans Arledžs, nepilnu četru minūšu laikā individuāli sakrājot septiņus punktus. Pirmās ceturtdaļas vidū Polijas čempionvienība bija panākusi vadību ar 15:9, kas minūtes pārtraukumu lika pieprasīt Robertam Štelmaheram. Taču pārtraukums nepalīdzēja ventspilniekiem sakārtot savu spēli aizsardzībā un "Anwil" regulāri guva vieglus punktus no groza apakšas. Ceturtdaļas izskaņā Mihals Mihalaks pārtvēra bumbu un ātrajā uzbrukumā palielināja Polijas čempionvienības pārsvaru līdz 31:14.

Otro desmitminūti ar diviem punktiem iesāka Arledžs, bet palīgi amerikāņu leģionāram neatradās un "Anwil" ceturtdaļas trešajā minūtē sasniedza 20 punktu pārsvaru. Kurzemes komandai savu uzbrukumu izdevās iekustināt otrās ceturtdaļas vidū un Rihards Lomažs, ar tālmetienu sasniedzot rezultātu 26:51, lika Igoram Miličičam pieprasīt pirmo pārtraukumu Polijas čempionvienībai. Pirms puslaika beigām caurgājienā punktus guva Ingus Jakovičs, taču īpaši tas situāciju uz rezultāta tablo neuzlaboja. Lielajā pārtraukumā kurzemnieki devās ar 24 punktu deficītu (33:57).

Trešajā ceturksnī ar Entonija Bīna precīzajiem metieniem "Ventspils" palīdz zem 20 punktu deficīta, bet Mareks Jurevičus sasniedza rezultātu 47:64. Tomēr pakaļdzīšanos kurzemniekiem turpināt neizdevās, jo Polijas komanda spēja izspēlēt sadarbības līdz brīviem metieniem, dodot "Anwil" vienībai vieglus punktus. Sagaidot spēles trešās ceturtdaļas noslēgumu, mača uzvarētājs praktiski jau bija zināms. Pirms noslēdzošajām desmit minūtēm rezultāts bija 54:75.

Noslēdzošajā ceturtdaļā rezultāta starpība turējās divdesmit punktu robežās, neradot jautājumus par izmaiņām spēles liktenī. Pie spēles laika šajā cīņā varēja tikt Kristaps Ķilps, bet ventspilnieki pārgāja uz spēli ar pavisam īsu sastāvu, garākajam mājinieku spēlētājam laukumā esot Robertam Freimanim. Ceturtā ceturkšņa noslēdzošajās minūtēs "Anwil" basketbolisti manāmi gaidīja spēles beigu signāli, kas nedaudz rezultāta starpību ļāva samazināt mājiniekiem. Taču "Anwil" galvenais treneris ar tādu komandas spēli nebija apmierināts un pusotru minūti līdz cīņas noslēgumam sasauca minūtes pārtraukumu un sakārtoja komandas spēli, liekot veidot spiedienu uz groza apakšu. Skanot spēles beigu signālam "Ventspils" bija spiesta piekāpties ar rezultātu 78:99.

Otro spēli Čempionu līgā "Ventspils" aizvadīs 16. oktobrī Spānijā pret "UCAM Murcia".

Lasi vēl

Komentāri (3)

 • 0
  keda 10.10.2018, 23:01:07

  Otro puslaiku vinnēja, bet pirmajā arī bez Zaķa un Blausa bia labāk jānospēlē :( 2.cet ilgu laiku trīs piezīmes, bet iet arvien sliktāk :( Cerams, ka liks sapurināties kārtīgi pirms VEF. Tos jau nu ir jāpaņem, jo iekšā noteikti IR!

 • 0
  еs 11.10.2018, 10:58:04

  Vai tiek meklēts pastiprinājums? Lembergs teica, ka Zaķis atgriezīsies ierindā ziemā, tas ir, Čempionu līgā izlaidīs visu pirmo apli.

 • 0
  Ventspils pilsētas dome 18.10.2018, 08:33:31

  Labdien! Aicinām noskatīties BK "Ventspils" prezidenta Aivara Lemberga video atbildi uz Jūsu uzdoto jautājumu!

  https://youtu.be/qeLsNtXauvQ?t=700

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: