Ja pēc piedzīvotās sakāves 13. Saeimas vēlēšanās politiskā partija Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) nespēs atjaunoties, tad šīs viņiem bija pēdējās parlamenta vēlēšanas, pauda Ventspils mērs Aivars Lembergs.

"Mums ir jāanalizē pagātne, lai saprastu tagadni. ZZS bija gana daudz kļūdu, kas tika pamanītas un bija arī tādas kļūdas, kuras politiskie konkurenti nepamanīja. Īpaši pēdējā pusgada laikā no valdības vadošajām figūrām bija ļoti jūtama augstprātīga iedomība, visszinība un nekļūdība, kas vienmēr noved pie sabiedrības negatīva vērtējuma, jo visi to redz," komentējot ZZS sasniegtos rezultātus 13. Saeimas vēlēšanās, sacīja Lembergs.

Ventspils mērs uzskata, ka tagad ZZS ir svarīgi atjaunoties, noliekot malā kreisumu un populismu, kas valdībai bija ļoti izteikts.

"Jāatjauno sava saturiskā puse, un es domāju, ka ZZS jābūt uz to spējīgam. Ja nebūs, tad šīs viņiem ir pēdējās Saeimas vēlēšanas. Kā tas jau ir bijis pirms 20 gadiem," klāstīja Lembergs.

Viņš ir pārliecināts, ka ZZS ir nepieciešams izveidot spēcīgu jaunatnes nodaļu, it īpaši Rīgā, jo tik zems atbalsts Rīgā parlamenta vēlēšanās kopš ZZS izveidošanas nekad nav bijis. "Līdz šim zemākais atbalsts partijai Rīgā bija nepilni 6%. Ja Rīgā, kur ir visvairāk apgabalu, partija nepārvar piecu procentu barjeru, tad tas ir milzīgs fiasko," minēja Ventspils mērs, piebilzdams, ka no ZZS parlamentā tomēr ievēlēti saturiski spēcīgi deputāti.

Lembergs spriež, ka ZZS šoreiz, visticamāk, neprata pārliecināt vēlētāju, jo iepriekšējo vēlēšanu pieredze liecina, ka tieši pēc politiskajām debatēm vēlētāju atbalsts partijai palielinājies līdz pat 20%. "Šogad, pēc pētījumu centra SKDS datiem, septembra vidū ZZS bija 9,3% vēlētāju atbalsts, bet vēlēšanu dienā 9,95%. Tas ir visvājākais rezultāts," akcentēja mērs.

Jau ziņots, ka pirmo vietu 13.Saeimas vēlēšanās ar 19,9% ieguvusi partija "Saskaņa". Otrajā vietā ar 14% ierindojas "KPV LV", bet trešajā - Jaunā konservatīvā partija, par kuru savu balsi atdevuši 13,6% vēlētāju.

Ceturto vietu ar 12% patlaban ieņem apvienība "Attīstībai/Par!", piekto - nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK", par kuru nobalsojuši 11% balsstiesīgo, bet sesto - Zaļo un zemnieku savienība, kas savākusi nepilnus 10% balsu.

Ar 6,67% Saeimā iekļūst arī "Jaunā Vienotība". Citas partijas 5% barjeru pārvarējušas nav.

Lasi vēl

Komentāri (13)

 • -2
  Pipars Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Vai skandalozā Jurmalas mēra Trukšņa aizstāvēšana vairo ZZS popularitāti?
  Vareja pajautat šahistei,ka šad tad ir jāziedo kāda figūra lai uzvarētu partiju!

 • -8
  Kurzemnieks Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Kaut kur jau teicu - kas vainas tātam Truksnim,
  ja LR ārlietu ministrs ir p...?

 • -2
  JanisZeltzakis Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Raiņa citāts šajā sakarā - "pastāvēs kas pārvērtīsies". Tiekat vaļā no visiem komunistiem un kolhozu priekšsēdētajiem, tad arī varat sākt domāt par jaunu sākumu.

 • -7
  Kurzemnieks Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Un kāda jēga?
  Tagad tāpat bez vecajiem komunistiem savairojušies jaunie sarkanie - visādi liberasti un tolerasti.

 • 0
  Krišs Daugulis Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  ...valdības vadošajām figūrām bija ļoti jūtama augstprātīga iedomība, visszinība un nekļūdība, kas vienmēr noved pie sabiedrības negatīva vērtējuma...
  Būtu jau nu paklusējis par viszinību un nekļūdību. Uz iknedēļas almanahu - "Lemberga pareizais viedoklis par pilnīgi jebko" nav pat jādod norāde

 • 0
  Aivars Laimonis Pirdulis Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Jācer,ka arī virsrakstā minētajai personai nav vairs atlicis daudz laika šaisaulē.

 • 0
  Sandra Harmonija Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Lembergs ar ZZS lielību un gudrību dabūja tautas novērtējumu!
  Tā jums vajag!

 • 0
  Guntars Shenfelds Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Ko sēsi,to pļausi.

 • 0
  ozols Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Nu skries uz Rīgu , šeit vairs Aivara makaroni nav gaumē! :)

 • -3
  Kurzemnieks Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Teicu - būtu gājis toreiz par premjeru, kad visu Latvijā turēja, tad tagad varētu runāt par darbiem.
  A' tā - parunāt gudri par politiku var jebkurš vecis - īpaši patīkamā kompānijā.)

 • 0
  Anita Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Lai arī daudzreiz mūsu uzskati atšķiras , šeit jāpiekrīt par visiem 100%, runas ir garas un tukšas , bet lai pastrādātu par ministru prezidentu , tur vajag izmantot ne tikai mēli, tur vajadzīga arī galva.Un tiem ,kas Kurzemnieka komentāru mīnusojuši tikai tāpēc, ka Kurzemnieks, nu vajag atturēties no emocijām un mīnusus likt tur ,kur tas ir pelnīti. Pieļauju ,ka tie varētu būt AL fani.

 • 0
  Sandra Harmonija Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  UN Baltos LIMUZĪNUS būs tik jāpārdod, tā kā nav ko vizināties ar baltiem LIMUZĪNIEM,KA NEMĀK STRĀDĀT!

 • 0
  Kurzemniece. Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Varbūt kādu no limuzīniem nopirks Krustmāte Florence?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: