FK Ventspils futbolisti Virslīgas turnīrā tikuši pie ceturtās uzvaras pēc kārtas, kas ļāvis arī apsteigt RFS komandu un iekārtoties otrajā vietā, tiesa, rīdziniekiem joprojām rezervē viena spēle.

Ventspilnieki savā laukumā uzņēma Jelgavu, ar ko pirmajā šīs sezonas spēlē Ventspilī cīnījās neizšķirti 0:0, un arī šoreiz līdz pirmajiem vārtiem bija jāgaida ilgi. 74. minūtē viesi kļūdījās savā soda laukumā, bumba nonāca pie Tosina Aijeguna, kurš sita precīzi – 1:0. Desmit minūtes vēlāk pēc Anastasija Mordatenko nogāšanas viņš tika pie iespējas izpildīt arī 11 metru soda sitienu, un tas arī bija precīzs. Ar to arī vārtu gūšana šajā spēlē beidzās un Ventspils svinēja uzvaru 2:0.

Kārtas centrālajā cīņā tikās līderi Riga FC un RFS, bet šī spēle svarīga bija arī ventspilniekiem, kuri tāpat vēl turpina cīņu arī par zelta medaļām. Pirmajā puslaikā rezultātu atklāja RFS, bet pēc pārtraukuma labāk jau nospēlēja čempionāta līderi, tiesa, vārtu guvumi nāca tikai mača izskaņā. 74. minūtē tika panākts izlīdzinājums, bet 83. minūtē arī gūti uzvaras vārti, kas Riga FC pietuvināja čempionu titulam, taču nodrošināts tas, protams, vēl nav.

Pašreizējiem līderiem ir 53 punkti, bet par četriem no viņiem atpaliek ventspilnieki, kuriem Rīgas klubu duelī vairāk būtu paticis neizšķirts. RFS tagad ieņem trešo vietu ar 46 punktiem, bet komandai vēl rezervē viena spēle. Ar abām pārējām trijnieka komandām Ventspilij jāspēlē izbraukumā, bet savā laukumā vēl jātiekas ar Spartaku (20. oktobris) un Metta/LU (10. novembris). Savukārt 7. oktobrī paredzēts šīs sezonas pēdējais Kurzemes derbijs.