Rekonstruētais Dienvidu mols ir viena no iecienītākajām ventspilnieku un pilsētas viesu pastaigas vietām Ventspilī, kas īpaši daudz cilvēku pulcējusi pēc atjaunošanas. Diemžēl mola viesu vidū bijuši tādi, kas savu enerģiju izmantojuši mola gaismekļu laušanai.

Dienvidu mols apmeklētājus gaida ne vien dienā, bet arī tumšajās diennakts stundās, kad to izgaismo speciāli uzstādīts apgaismojums. Mola daļu, ko ieskauj tetrapodi, apgaismo 30 zemie gaismekļi, kas īpaši veidoti, lai panāktu rūsas efektu. 20 no šiem gaismekļiem rekonstrukcijas laikā tika atjaunoti, bet 10 uzstādīti jauni. Viens šāds jauns gaismeklis kopā ar uzstādīšanu izmaksā 400 eiro.

Diemžēl 13. septembrī tika konstatēts, ka 5 gaismekļi ir salauzti, bet 25.septembrī tika salauzti vēl 6 gaismekļi. Ir pilnīgi skaidrs, ka tas nevarēja notikt nejauši vai viļņu un vēja ietekmē – gaismekļu “cepurītes” ir nolauztas, stipri sperot ar kāju vai sitot ar akmeni.

Diemžēl vainīgie nav konstatēti un par savu nodarījumu viņiem vismaz pagaidām jāatbild nav. Daļa gaismekļu jau ir atjaunoti.

Ventspils brīvostas pārvalde aicina iedzīvotājus būt vērīgiem savas pilsētas sargātājiem – ja pamanāt cilvēkus, kas atļaujas postīt cita darbu, nepalieciet vienaldzīgi un ziņojiet par redzēto pašvaldības policijai pa tālruni 63680808.

Lasi vēl

Komentāri (10)

 • 0
  Pipars Pirms 2 nedēļām

  Kur tad novērošanas kameras???

 • 0
  ayk Pirms 2 nedēļām

  Ir absolūti bezjēdzīgi mēģināt dabūt jebkādu atbildi par novērošanas kamerām. Labākajā gadījumā pēc nedēļas kāds anonīms lietotājs pašvaldības policijas vārdā uzrakstīs, ka novērošanas kameras nav vajadzīgas, jo pilsētā patrulē 3 pašvaldības policijas ekipāžas ar ekstrasensu spējām un viņi nekļūdīgi spēj uzminēt kur un kad vandaļi uzdarbosies vai kko tamlīdzīgi smieklīgu.

 • 0
  еs Pirms 2 nedēļām

  Pārsteidz pašvaldības pozīcija jautājumā par videonovērošanas kameru uzstādīšanu.

 • -1
  Virsliga Pirms 2 nedēļām

  Vai tiešām visa pilsēta ir jāieliek kamerās? Un vai tiešām var darīt jebko, ja tas netiek filmēts???

 • -2
  yolo Pirms 2 nedēļām

  Varoni vari mājās tēlot, te tas nevienam neinteresē

 • 0
  Pipars Pirms 2 nedēļām

  Bez komentāriem
  Rezultāts uzreiz

  Centrs darbu sāka 2005.gadā, un rezultāts bija jūtams uzreiz. Ar piecām kamerām gada laikā izdevās konstatēt 1120 pārkāpumus. Rekorda gads bija 2008.gads, kad atklāti gandrīz 3000 likumpārkāpumi. Pēdējos gados to skaits svārstās ap 1700 pārkāpumiem
  https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/rigas-modra-acs--pasvaldibas-policijas-videonoverosanas-centrs.a223364/

 • -2
  asd. Pirms 2 nedēļām

  400 EURO par vienu bunduli?
  Tad gandrīz vai jāsaka,ka pareizi darīts,ka salauzti!
  Tas nāk kā sods par pārmērīgu lepnību un izrādīšanos.

 • -4
  Opaps Pirms 2 nedēļām

  Muļķis vai kas vairāk.Šajā izdevuma pozījā ietilpst ne tikai gaismeklis, bet arī kabeļu pievads, montāžas izdevumi, tehniskais projekts u.t.t.

 • -1
  šašIiks Pirms 2 nedēļām

  Molu taču 24/7 vērojot tādas kameras, ka butei zem ūdens acu krāsu varot noteikt!
  Apkakājās ar savām kamerām?

 • -1
  Aka Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Kādreiz novērošanas kameras fiksēja Kr.Valdemāra brillīšu zagšanu, šķiet reizes 7!!! Un kas? Valdemārs beidzot bez brillītēm.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: