Saldū norisinājās starptautisks svarcelšanas turnīrs “Saldus 2018”, kurā piedalījās sportisti no Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Latvijas. Ventspils Sporta skolu “Spars” pārstāvēja vairāki jauni un talantīgi svarcēlāji.

Svara kategorijā līdz 35 kilogramiem pārliecinošu uzvaru izcīnīja Ernests Pūce, paceļot 34 kg raušanā un 42 kg grūšanā, summā paceļot 76 kg. Jāpiebilst, ka deviņus gadus jaunais Ernests kļuva par labāko sportistu vecuma grupā līdz 12 gadiem (U-12).

Svara kategorijā līdz 45 kg 3. vietu izcīnīja Valters Vieško, paceļot 75 kg kopsummā (35+40).

Svara kategorijā līdz 56 kg piedalījās divi ventspilnieki: Madis Urbāns un Roberts Glaudāns, attiecīgi izcīnot 1. un 3. vietu. Abi sportisti laboja savus personīgos rekordus. Madis Urbāns (12 gadi) vēl šīs vasaras sākumā šādā konkurencē ierindojās tikai 6. vietā, bet šajās sacensībās ar paceltiem 95 kg kopsummā (42+53) kāpa uz pjedestāla augstāka pakāpiena. Roberts Glaudāns (10 gadi) ar paceltiem 79 kg kopsummā (34+45) ierindojās 3. vietā.

Svara kategorijā līdz 62 kg zeltu izcīnīja spēcīgais Jānis Škrābe (13 gadi), paceļot 162 kg kopsummā (71+91), labojot savus personīgos rekordus un apsteidzot tuvāko konkurentu par vairāk nekā 20 kg.

Svara kategorijās līdz 69 kg, 77 kg un 85 kg rezultāti vairs nebija tik veiksmīgi kā iepriekšējie, bet ventspilnieki Arnis Blūmentāls, Leonīds Puhtajevičs un Māris Ozoliņš ierindojās attiecīgi 6., 4. un arī 4. vietā, paceļot 108 kg (Arnis), 137 kg (Leonīds) un 170 kg (Māris).

Svara kategorijā līdz 94 kg uzvaru svinēja ventspilnieks Jevgēnijs Haustovs, kas laboja savus personīgos rekordus, paceļot 231 kg divcīņas summā un apsteidzot savu sekotāju par 41 kg.