LBL finālsērijas trešajā spēlē BK Ventspils basketbolisti mača gaitā divas reizes tika pie vairāk nekā desmit punktu liela pārsvara, tomēr neprata to nosargāt un piedzīvoja zaudējumu 66:76, sērijā nonākot zaudētājos 1:2.

Mājiniekiem mačā nevarēja piedalīties Mareks Mejeris, kurš iedzīvojās traumā pēdējā VTB līgas spēlē, bet ventspilnieki Rīgā bija ieradušies bez Roberta Freimaņa un joprojām spēlēt nevarēja arī Ingus Jakovičs.

Play-off basketbolam raksturīgā cīņa iedegās no pirmās minūtes. Komandas izmantoja ciešu aizsardzību, brīvu metienu bija maz. Pirmajās piecās minūtēs katra vienība audzēja rezultātu ar ātrumu punkts 60 sekundēs. Riharda Lomaža tālmetiens pirmo reizi deva pārsvaru viesiem, bet Kaspars Bērziņš panāca neizšķirtu – 5:5. Nākamajās trīs minūtēs sekoja pavērsiens – ventspilnieki trāpīja brīvos metienus no visām pozīcijām, kamēr VEF groza tuvumā izdevās gūt punktus tikai pēc izcīnītām bumbām uzbrukumā (Kārters, Ate). Ventspils rezervistiem rezultatīvi ienākot spēlē (Ikovļevs, Juciks), ciemiņu pārsvars auga – 15:7.

Devītās minūtes izskaņā abos laukuma galos lieliski spēlējošais Maikls Bruševics panāca viesiem divciparu pārsvaru – 7:18. VEF situāciju uzlaboja Pols Kārters. Tālmetiens pēc Kena Brauna piespēles un pārķerta bumba palīdzēja mājiniekiem veikt 5:0 izrāvienu. Kristaps Janičenoks aukstasinīgi sagaidīja iespēju, taču metiena brīdī uzkāpa uz trīspunktu metiena līnijas – 12:18. Nākamās ceturtdaļas sākumā Kārters turpināja sekmīgo sēriju, ietriecot bumbu grozā no augšas. Viņa kolēģis Klāvs Čavars cienījami nospēlēja abās laukuma pusēs, bet Kens Brauns 13. minūtē atjaunoja neizšķirtu 18:18. Nepilnas divas minūtes vēlāk Bērziņš izvirzīja mājiniekus vadībā – 20:18.

Ventspilij sešas sliktas minūtes uzbrukumā izmaksāja dārgi. Pretinieki siroja soda laukumā, pēc Gromova un Ates reidiem pabeidzot 18:0 izrāvienu – 25:18. Bruševics pārtrauca bēdīgo sēriju, savukārt nākamajās epizodēs ventspilnieki sodīja mājinieku kļūdas, bet Aigara Šķēles tālmetiens jau atjaunoja minimālu priekšroku viesiem – 26:25. Ventspilniekiem izdevās 12:0 izrāviens, bet, kad Janičenoks un Peress samazināja starpību, Zaķis un Barnets to atkal palielināja. Puslaikā 34:29 viesu labā.

VEF pirmajās 20 minūtēs labāk izmantoja iespējas soda laukumā (18-10), taču zaudēja cīņu par uzbrukuma bumbām (5-9) un neprecīzāk meta no distances (2/13 pret 5/14). Katrā komandā punktus guva astoņi spēlētāji. Ventspils labā septiņus punktus sameta Šķēle, VEF – Kārters un Ate.

Spēle atsākās ar neprecīziem rīdzinieku metieniem, no kuriem pāris neaizlidoja pat līdz grozam. Ventspils sodīja pretiniekus ar kārtējo izrāvienu. Zaķis viegli ietrieca bumbu grozā no augšas, Bruševics iemeta sesto tālmetienu (39:29), bet jau minūti vēlāk mērķi sasniedza arī septītais, šoreiz Riharda Lomaža izpildījumā – 31:42. VEF metās atspēlēties (Bērziņš, Ate), taču pirmais prettrieciens tika atvairīts. Lomažs aplaupīja Peresu, ātrajā izrāviena atjaunojot divciparu pārsvaru – 35:46. Peress reabilitējās ar tālmetienu, bet Ikovļeva otrajam trīspunktniekam sekoja Kārtera atbilde un danks Iļjas Gromova izpildījumā – 44:49. Pusstundas izskaņā viesi ļoti pasīvi nospēlēja aizsardzībā, bet mājinieki turpināja apšaudi no perimetra, kad precīzi bija Brauns un Janičenoks, komandas deficītu samazinot līdz vienam punktam 50:51.

Izšķirošā ceturtdaļa Ventspilij sākās nelabvēlīgi – Lomažs perimetrā pārkāpa noteikumus pret Janičenoku, kurš aukstasinīgi iemeta visus trīs soda metienus – 53:51. Jucika trīspunktu gājiens atjaunoja minimālu priekšroku viesiem, bet Ate atkārtoja pirmās ceturtdaļas manevru – izcīnīja bumbu uzbrukumā un guva otrās iespējas punktus. Vadības maiņas turpinājās arī nākamajās bumbas kontrolēs (Juciks, Peress). Šīs piecminūtes iezīme – ventspilnieku garo spēlētāju spiediens soda laukumā, kamēr VEF rindās ar aktivitāti izcēlās aizsargi. Gan Ate, gan Peress iesoļoja divciparu teritorijā, papildinot guvumu ar bloķētiem metieniem un pārķertām bumbām – 59:56.

Nākamās iespējas mājinieki neizmantoja, kamēr Bruševica tālmetiens panāca neizšķirtu – 59:59. Ate pēdējo piecminūti pamatlaikā sāka ar trīspunktnieku, bet ventspilnieki aizsardzībā kavēja Peresu. Pēdējais trāpīja otro soda metienu un saņēma īsu atpūtu – 63:59. VEF turpināja turēties aizsardzībā, balvā saņemot iespējas uzbrukumā. Gromovs divreiz lidoja virs stīpas, dubultojot rīdzinieku pārsvaru – 67:59. Centra spēlētājs parādīja arī lielisku sniegumu aizsardzībā, divas minūtes pirms finālsvilpes saglabājot rīdziniekiem plus astoņi.

Sākoties priekšpēdējai minūtei, Brauns pirmo reizi panāca mājiniekiem plus desmit 71:61, turklāt tūlīt pat arī izprovocēja Bruševicu uz nesportisku rīcību un iemeta abus soda metienus. Lai gan sekojošais VEF uzbrukums nebija precīzs, glābt šo maču ventspilnieki vairs nespēja – zaudējums 66:76.

Sērija turpināsies sestdien Rīgā.

VEF Rīga – BK Ventspils 76:66 (12:18, 17:16, 21:17, 26:15)
VEF: Ate 16 (6ab), Peress 14 (4ab, 5rp, 4pb), Janičenoks 11, Brauns 9 (5ab, 6rp), Kārters 9, Gromovs 8 (7ab), Bērziņš 7 (11ab), Čavars 2 (5ab), Helmanis, Vecvagars; Misters, Zotovs.
Ventspils: Lomažs 11, Ikovļevs 10, Juciks 9, Zaķis 9 (8ab), Bruševics 9 (6ab), Ubilla 7 (7ab, 4rp), Šķēle 7 (8ab, 6rp), Bārnets 4 (4ab), Gulbis; Freimanis.

Komentāri (8)

• -8
    karlito 01.06.2018, 11:31:20

Ritdienas spēle visu parādīs,esam mēs cienīgi čempionu titulam vai ne.

• -1
    cits 01.06.2018, 19:19:43

Čempions- VEFIŅŠ!!!

• -8
    keda 01.06.2018, 11:52:08

Kā var gadu no gada tā būt, ka svarigākajās spēlēs regulāri izlaiž gaisu? Ar Muižnieku finālā vispār bija vāks, šogad šķita, ka šī komanda ir bišku cietāka, bet vakar bija jāsāk šaubūties... Jā, rītdien viss būs pavisam skaidri redzams...

• -1
    Pilsēta 01.06.2018, 12:58:44

Basketbolistiem, droši vien kā visiem Ventspilī strādājošie ir niecīgas algas, vajadzētu pielikt klāt 5%.
    Runā ka šāds cipars ļoti motivē strādāt arvien labāk un vairāk domāt par darbu.

• -2
    Barons 01.06.2018, 15:27:25

To VEF būs būt atkal ČEMPIJON.
    Le zinat.

• -9
    keda 01.06.2018, 16:33:01

Tev kaut vai Ziemeļkorejas izlase uzvar, ka tik kādi sūdi Ventspilī. Klauns tu esi, bet tu jau zin. :P

• -1
    Barons 01.06.2018, 19:35:54

ked kundz.
    Es bij skatit FIBA Rank tabel - neir tur tād Ziemeļ-Korej izlass komand!
    Nav vaidziks pārmetum rakstit.Es ir bijs Veff līdz-jutejs no to laik,kad bij spēlet Žvīgur kung,Zvan kung (no Ventspil!),Kalniņ kung un citt lab špīler,le zinat.

• -2
    karlito 02.06.2018, 10:15:49

Keda,izskatās,ka bk Ventspils,šiem forumistiem ir ienaidnieks nr1..
    Priecājies Baron,ja uzvarēs VEF,tad viņi to tiešām būs pelnījuši,un visu cieņu viņiem,bet ja tomēr Ventspils,ko tad tu muldēsi,ko tad mums būs le zināt??