Pēc futbola Virslīgas piecām kārtām pirmo vietu ar 13 punktiem dala FK Ventspils un Liepāja/Mogo spēlētāji, kuri līdz šim vienīgos punktus zaudējuši, cīnoties neizšķirti savstarpējā mačā.

Piektajā kārtā Ventspils savā laukumā uzņēma Riga FC komandu, un jau otrajā minūtē izvirzījās vadībā, kad ar sitienā ar galvu precīzs bija Nauris Bulvītis. Mača turpinājumā izcelties varēja gan viena, gan otra komanda, bet labākās iespējas tomēr sarūpēja mājinieki, taču izmantotas tās netika. Tiesa, tā īpaši tas arī nebija vajadzīgs – uzvara 1:0 un trīs punkti turnīra tabulā.

Liepājnieki savā laukumā uzņēma FK Jelgava un šajā mačā vārtu guvumu bija daudz vairāk. Jau trešajā minūtē rezultātu atklāja mājinieks Verners Apiņš, bet otrā puslaika vidū jelgavnieks Ņikita Koļajevs ar pendeli panāca izlīdzinājumu. 71. minūtē Ģirts Karlsons atjauno vadību Liepāja/Mogo komandai, bet astoņas minūtes vēlāk otro reizi izcēlās Apiņš – liepājnieku uzvara 3:1.

Vēl šajā kārtā Spartaks ar 2:0 pieveica pirmo kārtu līderi RFS (pirmie vārti ventspilniekam Kasparam Svārupam), bet pie pirmā punkta sezonā tika abas komandas, kas ieņem pēdējo vietu – Valmiera Glas/ViA un Metta/LU cīnījās neizšķirti 2:2.

Arī nākamajā kārtā Ventspils spēlēs savā laukumā, 5. maijā uzņemot RFS komandu, bet vēl pirmajā aplī atlikusi cīņa ar Metta/LU Rīgā.