Latvijas Basketbola līgas regulāro sezonu ar uzvaru noslēguši BK Ventspils basketbolisti, kuri tagad var jau sākt gatavoties izslēgšanas spēlēm. Zināms, ka pusfinālā pretī nāks BK Ogre un Valka/Valga cīņas uzvarētāji.

Pēdējā mačā ventspilnieki viesos tikās ar LU basketbolistiem un izcīnīja drošu uzvaru. Lai gan mača sākumā mājiniekiem izdevās gūt sešus punktus pēc kārtas un izvirzīties vadībā 6:5, pirmajās desmit minūtēs Ventspils iekrāja desmit punktu pārsvaru 25:15. Puslaiku viesi noslēdza savā labā 51:32, bet trešajā ceturtdaļā tuvojās arī 30 punktu pārsvaram. To sasniegt gan neizdevās, tomēr uzvara tik un tā sanāca pārliecinoša – 90:69. 15 punktus guva Dominezs Barnets un Jūliuss Juciks, bet pa 13 – Rihards Lomažs un Rolands Zaķis.

Regulārajā sezonā ventspilnieki izcīnīja 26 uzvaras, bet trīs mačos piedzīvoja zaudējumus un ieņēma pirmo vietu, tā izslēgšanas spēlēs garantējot sava laukuma priekšrocības. Ventspilij tie sāksies no pusfinālā, bet pretī stāsies Ogres vai Valkas/Valgas basketbolisti, kuru ceturtdaļfināla sērija sāksies jau šajā trešdienā. Pusfinālā iekļūs komanda, kura izcīnīs trīs uzvaras.

Tāpat vietu pusfinālā nodrošinājuši VEF basketbolisti, kuriem no LBL mačiem brīvajā laikā vēl jāpacīnās par izslēgšanas maču ceļazīmi VTB līgā. Rīdzinieku potenciālie pretinieki pusfinālā gan vēl nav zināmi, jo nav skaidrs, kura no komandām ieņems sesto vietu. Ja otrdien pēdējā regulārās sezonas mačā Jūrmalā uzvaru svinēs liepājnieki, tad sestie būs viņi, bet, ja uzvarēs Jūrmala, pēdējo playoff ceļazīmi saņems LU.