Rihards Kuksiks piektdien, 9. maijā, pirmajā puslaikā guva 15 punktus, palīdzot "VEF Rīga" basketbolistiem savā laukumā pārspēt BK "Ventspils" ar rezultātu 82:69. Finālsērijā līdz četrām uzvarām Ramūna Butauta vīri panākuši neizšķirtu 1-1. Nākamā spēle notiks 11. maijā Ventspilī.

Vefieši Rīgas arēnā izcīnīja sesto panākumu pēc kārtas. Kurzemnieki VEF cietoksnī nav uzvarējuši kopš 2011. gada 18. maija, kad finālsērijas ceturtajā spēlē sagrāva pretiniekus ar rezultātu 93:55. Nākamo trīs gadu laikā vefieši Rīgas arēnā aizvadīja tikai 6 no 11 mājas spēlēm. Četras reizes komandas sacentās Saldū, savukārt februārī spēki tika samēroti Aizkrauklē.

Mājinieku nometnē pirms otrās cīņas lielu pārmaiņu nebija. Spēlei netika pieteikts savainotais spēka uzbrucējs Artūrs Bērziņš, tādējādi komandas priekšējā līnijā vēl lielāks smagums gūlās uz Robinsona pleciem. Amerikānis periodiski spēlēja kā piektais numurs, savukārt Gatis Jahovičs epizodiski veica spēka uzbrucēja pienākumus. Galvenā atšķirība – Ramūns Butauts izvēlējās vienlaikus laukumā sūtīt Braunu un Jakoviču.

Ventspils spēlēja disciplinēti, uzbrukumus veidojot caur pirmajiem un piektajiem numuriem. Zaķa danki un Viljamsa metieni no distances pirmajās minūtēs divreiz deva viesiem sešu punktu pārsvaru (0:6, 2:8), taču šī tendence neturpinājās ilgi. VEF spēlēja ātrāk, pēc daudzām spēlētāju maiņām un zibenīgām pārejām uzbrukumā tiekot pie iespējām gūt vieglus punktus. Pirmajās desmit minūtēs rīdzinieki tādā ceļā guva par sešiem punktiem vairāk nekā starta puslaikā Kurzemē. Vēl viens pluss bija Kuksika un Janičenoka uztaustītā metienu garša perimetrā. Pateicoties minētajiem apstākļiem, laukuma saimnieki veica izrāvienu, īsi pirms ceturtdaļas beigām panākot sešu punktu pārsvaru – 26:21.

Desmitminūtei punktu pielika Sanda Valtera tālmetiens, taču otro ceturtdaļu labāk iesāka vefieši. Divi Kuksika tālmetieni pēc kārtas – Rihards tādu uguņošanu Arēnā nebija sarīkojis kopš debijas spēles pret CSKA – un mājinieku pārsvars pieauga līdz astoņiem punktiem (32:24). Ofensīva turpinājās, turklāt rīdzinieki daudz agresīvāk gāja pēc bumbām nekā pirmajā spēlē. Jahoviča “tip-in”, pielabojot Pļavnieka metienu, un Iļjina otrās iespējas punkti bija tikai daži no piemēriem. Piecpadsmitajā minūtē pēc Robinsona tālmetiena VEF panāca plus trīspadsmit – 41:28. Labākās minūtes VEF sastāvā aizvadot Kristapam Pļavniekam un ceturtdaļā desmit punktus sametot Kuksikam, rīdzinieku pārsvars puslaikā sasniedza piecpadsmit punktus – 49:34.

Kuksika piecpadsmit punktu kanonāde pirmajās divdesmit minūtēs (2p 1/2, 3p 3/3, 1p 4/4) iedvesmoja visu komandu. VEF spēlēja ar pavisam citām emocijām. Pārsvars cīņā par atlēkušajām bumbām (22-11) un tālmetienos ļāva rīdziniekiem turēties priekšā arī trešajā ceturtdaļā, brīžiem atrāvienam sasniedzot divdesmit punktus. Vairoga neatlaidība uz brīdi ļāva Ventspilij pietuvoties četrpadsmit punktu attālumā (60:46), taču VEF līderi ātru atjaunoja drošāku pārsvaru. Ceturto reizi no distances izšāva Kuksiks, ātrajā uzbrukumā aizskrēja Janičenoks. Pievienojot klāt Anžeja Pasečņika četrus punktus, VEF pārsvars pusstundas izskaņā pieauga vēl vairāk – 69:48.

No sērijas viedokļa ceturtā ceturtdaļa tādos apstākļos kļuva par formalitāti. Ventspils cīnījās un samazināja pārsvaru, taču nespēja nopietni apdraudēt pretinieku uzvaru.