Divas dienas labākie Latvijas BMX braucēji viesojās Ventspilī.

Ar mainīgiem laika apstākļiem sestdien un svētdien risinājās sacensības Ventspils OPEN un SUPER PRO OPEN BMX un 22. Latvijas Nacionālā čempionāta 1. kārta BMX. Braucējiem bija jāsacenšas ne tikai trasē, bet arī ar stipru lietu un pērkona negaisu.

Kopumā čempionātā abās dienās piedalījās gandrīz 200 sportisti no Latvijas, Lietuvas un arī Krievijas. Braucēji sacentās 17 vecuma un meistarības klasēs. Tā kā daiļā dzimuma pārstāves bija ieradušās kuplā skaitā, izdevās nokomplektēt arī sieviešu klasi. Kā atzina sacensību galvenais tiesnesis Jānis Šķeperis, šis ir viens no retajiem gadījumiem, kad sieviešu klases braucējas ierodas tik kuplā skaitā.

Tas tikai liecina, ka sieviešu vidū šis sporta veids iegūst arvien lielāku popularitāti. Sportistu finišs, kā pieņemts, tika fiksēts ar fotofinišu. Nereti gadās, ka braucēji finišē kopā un atstarpe starp viņiem ir tik minimāla, ka labāko var noteikt tikai ar fotofiniša palīdzību. Tāpat kvalifikācijas braucienos tādējādi var iegūt precīzus rezultātus, kur sekundes desmitdaļām ir liela nozīme. Sacensībās piedalījās arī Pekinas olimpisko spēļu dalībnieks Artūrs Matisons, kā arī vairāki citi spēcīgi braucēji, kā Rihards Veide un Kristers Taims. Matisonam tā arī neizdevās uzvarēt kādā no čempionātu dienām, jo Elites klasē labākais abās dienās bija Edžus Treimanis. Tas tikai pierāda, ka Latvijā ir vairāki augstas klases BMX braucēji.

Nākošās sacensības jau 29. un 30. maijā Saldū. Bet Ventspilī nākošie starti gaidāmi augustā, kad risināsies Lemberga kausa izcīņa. Tāpat pirmo reizi notiks arī nakts turnīrs, kad sportisti sacentīsies naktī prožektoru apgaismojumā.

Intervijā Ventas Balsij sacensību galvenais tiesnesis Jānis Šķeperis atzina, ka, neskatoties uz nelabvēlīgajiem laika apstākļiem pirmajā sacensību dienā, viss noritēja kā plānots. «Protams, lietus traucē sacensību norisei, bet, tā kā trasē neveidojās bīstamas peļķes, sportisti varēja braukt arī šādos apstākļos,» tā Škeperis. Tāpat Jāni priecēja kuplais dalībnieku un skatītāju skaits, kam katru gadu tendence ir tikai pieaugt.

Lielu paldies sacensību tiesnesis vēlas teikt Olimpiskajam centram Ventspils un sporta skolai Spars, ar kuru atbalstu risinājās šīs sacensības. Šķeperis atzīmēja arī Jāņa Goldberga, Kaspara Kukaiņa un Rolanda Pommera veiksmīgo sniegumu. Sportisti tagad turpinās trenēties, lai pēc divām nedēļām varētu tikpat veiksmīgi startēt sacensībās Saldū.  

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: