Valsts probācijas dienests šonedēļ rīko izlīguma nedēļu.

Pasākuma mērķis - vairot sabiedrības informētību par iespēju risināt konfliktus, kas radušies noziedzīga nodarījuma rezultātā, ne tikai tiesas, bet arī izlīguma ceļā.

Izlīguma nedēļas laikā notiks informatīvi pasākumi, diskusijas un semināri ekspertiem, studentiem, skolēniem un citiem interesentiem.

Izlīguma pamatā ir taisnīguma atjaunošanas pieeja, kuru pasaulē izmanto noziedzīga nodarījuma radītā ļaunuma mazināšanai vai novēršanai. Izlīgums ir brīvprātīgs sarunu process, kurā piedalās cietušais un persona, kura izdarījusi noziedzīgu nodarījumu. Izlīgumu vada neitrāla persona – Valsts probācijas dienesta apmācīts un sertificēts starpnieks.

Starpnieks ir īpaši konfliktu risināšanā apmācīta persona, kura izlīguma procesā palīdz uzturēt starp iesaistītajām pusēm konstruktīvas sarunas, nevienu netiesājot, ievērojot konfidencialitāti un neitralitāti.

Šīs pieejas mērķis ir sniegt iesaistītajām pusēm iespēju pārrunāt noziedzīgā nodarījuma radītās sekas, lai mazinātu to ietekmi uz viņu dzīvi nākotnē.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: