Sākusies kandidātu pieteikšana Ventspils pilsētas apbalvojumiem. Arī Ventas Balss slejās ik dienas parādās pozitīvi varoņi, kas dara vairāk, nekā prasa viņu darba pienākumi.

Cilvēki, kas ar degsmi strādā sabiedrības labā.

Viens no pozitīvākajiem piemēriem ir prokurors Juris Siders, kurš aktīvi darbojas sabiedrības labā sniedzot daudzveidīgu sociālo palīdzību. Pārventā atvērta zupas virtuve, trūcīgajām un maznodrošinātajām ģimenēm tiek dalītas pārtikas pakas, ir atvērts punkts, kur bez maksas var dabūt drēbes un sadzīves tehniku. Bet Zūrās tiek veidots sociālais centrs, kurā patverties varēs krīzes situācijās nonākušie.

Apbrīnojams entuziasms un pārliecība par savu ideju – kosmosa tehnoloģiju attīstību – piemīt Ventspils Augsto Tehnoloģiju parka valdes loceklei Danai Reizniecei. Viņai būtu visas iespējas to darīt citur, tai skaitā ārvalstīs, bet viņa to dara šeit. Varbūt tikai nākotnē mēs viņas darbu spēsim novērtēt.

Pateicoties Ventspils Rakstnieku mājas vadītājai Andrai Konstei par Ventspili ir sajūsmā literāti no neskaitāmām pasaules valstīm. Konste dara visu – gan mīļi sagaida, gan pavada, aizved uz jūru, uzvāra zupu. To visu viņa dara bez ambīcijām, inteliģenti un tai pašā laikā dziļi.

Ventspils vārdu Latvijā un arī Eiropā ar saviem stāstiem iznes Amatu mājas saimniece Līga Reitere. Viņas vadītās stundas Amatu mājā ir unikālas, turklāt viņa līdzdarbojas ventiņu valodas vārdnīcas sastādīšanā.

Lai arī ir ugālniece, ļoti daudz Ventspilij literatūras un mākslas lauciņā devusi māksliniece Laimdota Junkura. Šogad izdota viņas grāmata par Ventspils pirmo literātu Kristu Fogeli un arī savās gleznās māksliniece bieži vien attēlo Ventspili.

Sieviešu kora Venda diriģente Anitra Niedre, šo kori vada jau 25 gadus gūstot augstas vietas koru skatēs un konkursos. Tāpat Niedre vada ansambli Mundus un pērn izveidoja Mazā prinča studiju bērniem. Turklāt to visu viņa dara ar sirdi un dvēseli neskatoties uz niecīgo atalgojumu.

Veselības lauciņā no daudziem ventspilniekiem vislabākās atsauksmes dzirdētas par zobārsti Zani Jaunbelzēju, kura ir ļoti iejūtīga un vienkārša. Viņa prot atrast kopēju valodu ar jebkuru cilvēku un arī bērnu viņas krēslā nosēdināt nav problēma.  Tautā augstu cienīts tiek Gundars Kuklis, kurš ne tikai rūpējas par ventspilnieku un skolu audzēkņu fizisko un garīgo veselību, bet arī vada diskusiju klubu Savieši. Kuklis kā lektors ir pieprasīts dažādos Latvijas mēroga semināros par bērnu un jauniešu attīstības jautājumiem.

Ja runājam par ekonomiku, nevar nenovērtēt vietējā uzņēmuma SIA Arbo ieguldījumu darba vietu radīšanā, kā arī pilsētai nozīmīgu objektu būvniecībā, tai skaitā pērn rekonstruējot teātra namu Jūras vārti, kas guva godalgu Latvijas mērogā. Mūsuprāt, daudz pilsētai dod arī viens no aktīvākajiem uzņēmējiem Italo Freimanis, kurš mēģina apvienot pilsētas vidējo un mazo uzņēmēju spēkus, bet pilsētniekiem rīko sirsnīgus svētkus Ostaglā.

Viens no aktīvākajiem pilsētas sporta dzīves kopējiem ir motosporta kluba Rodeo dibinātājs Arvis Sanders. Tāpat nevar nepamanīt daiļslidošanas treneres Jeļenas Rižikas gadiem ilgo darbošanos ar bērniem, pašai rīkojot sacensības, nometnes un pasākumus. Uz aktīvu dzīves veidu sievietes prot iedvesmot aerobikas trenere un jaunu, inovatīvu aerobikas novirzienu izgudrotāja Iveta Valtenberga.

Sava darba fanātiķes ir Pārventas bibliotēkas vadītāja Egita Gredzena, Galvenās bibliotēkas direktora vietniece Olita Šteinmane un slimnīcas paliatīvās nodaļas virsmāsa Rita Vīndedze. Protams, ir arī daudzi citi cilvēki, kuri pelnījuši atzinību. Savi varoņi ir katrā kolektīvā, tādēļ aicinām iedzīvotājus aktīvi izvirzīt savus cilvēkus, lai par viņiem var uzzināt arī citi ventspilnieki.

Kandidātu izvirzīšana domes apbalvojumiem notiks līdz 1.jūnijam. Bet balvas tiks pasniegtas pilsētas svētkos augusta sākumā.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: