Eiropas čempionātā svarbumbu celšanā Latvijas komanda, kuras sastāvā bija arī ventspilnieki, izcīna vicečempiones titulu.

Divās dienās Lietuvā Šauļos risinājās Eiropas čempionāts svarbumbu sportā un Starptautiskās sporta spēles SAULES MIESTAS, kurās piedalījās 11 valstu sportisti. Latvijas izlase gan junioru, gan pieaugušo sastāvā Eiropas čempionātā ieguva otro vietu komandu kopvērtējumā. Tāpat arī Latvijas svarbumbu cēlājiem veiksmīgi starti Starptautiskajās spēlēs. Izlases sastāvā startēja sportisti no Ventspils Atlanta.

Eiropas čempionātā piedalījās astoņu valstu sportisti no Norvēģijas, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Ukrainas, Baltkrievijas, Krievijas un Kazahstānas. Tradicionāli svarbumbu celšanas favorīti ir sportisti no Krievijas un Ukrainas. Tomēr pēdējos gados viņiem ievērojamu konkurenci izrāda cēlāji no Baltijas valstīm.

Pirmajā sacensību dienā sportisti cīnījās par medaļām klasiskajā divcīņā, rezultāts tika aprēķināts pēc punktu summas divos vingrinājumos – svarbumbu grūšana no krūtīm un raušanā. Junioru grupā līdz 22 gadiem Latvijas sportisti izcīnīja divas sudraba un piecas bronzas godalgas. Vīriešu grupā arī divas sudraba medaļas, viena no tām ventspilniekam Vasilijam Giņko, kurš startēja svara kategorijā līdz 105 kilogramiem.

Otrajā sacensību dienā medaļas tika izcīnītas garajā ciklā, kas apkopo grūšanas un raušanas galvenos elementus. Latvijas izlases juniori ieguva trīs sudraba un divas bronzas medaļas. Viena no bronzas godalgām Ventspils svarbumbu cēlājs Sergeja Razgonova rēķinā, svara kategorijā līdz 95 kilogramiem. Vīriešu grupā Latvijas sportistiem izdevās uzlabot sniegumu otrajā dienā, finišējot ar vienu zelta, sudraba un trīs bronzas medaļām. Vienīgo zeltu izlasei izcīnīja Ventspils Atlanta cēlājs Vasilijs Giņko. Ventspilniece Elīna Tokarenko izcīnīja zeltu raušanas vingrinājumu un ar to pietika, lai kļūtu par Eiropas čempioni vecākajā vecuma grupā sievietēm.

Priekšnesumu gaitā tika uzstādīti jauni Latvijas rekordi kā junioru, tā pieaugušo vidū. Pirmo reizi Latvijas svarbumbu celšanas vēsturē Vasilijs Giņko ieguva Eiropas čempiona titulu vīriešu konkurencē, kas kļuva par vēl vienu Latvijas sportistu sasniegumu šajā čempionātā.

Sacensību laikā Eiropas Sporta Komitejas konferencē tika oficiāli paziņots par svarbumbu celšanas sporta veida iekļaušanu Eiropas Sporta Spēļu sacensībās, kuras 2011. gadā norisināsies Šauļos. Tāpat svarbumbu sports iekļauts V Vispasaules TAFISA Sporta Spēļu Visiem 2010. gada programmā.

Latvijas Svarbumbu Celšanas Asociācija izsaka lielu pateicību par palīdzību Olimpiskajam centra Ventspils un AS Ventspils Grain Terminal.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: