Pie panākumiem basketbola laukumā svētdien tika gan Ventspils Augstskolas, gan BK Ventspils basketbolisti.

BK Ventspils basketbolisti otro riezi tikās ar Kazahstānas klubu Barsy, kuru piektdien BBL mačā pieveica 93:66. Šoreiz ventspilnieki maču aizvadīja ne vien bez Sanda Valtera, kurš nesen atlabis no slimības un Akseļa Vairoga, bet arī Folarina Kempbela, kuram bija iedota brīvdiena. Jau otrās ceturtdaļas pirmajā pusē ventspilnieki tika pie 15 punktu pārsvara (31:16), taču turpināt attālināties nesanāca. Sāncenši prata uz pusi samazināt savus mīnusus, bet pēc pirmā puslaika BK Ventspils bija vadība ar desmit punktu pārsvaru 41:31.

Pārtraukumā tā labi aprunājušies, ventspilnieki prata tikt skaidrībā, kā jāspēlē, lai problēmu ar pārsvara iegūšanu un nosargāšanu nebūtu. BK Ventspils basketbolisti sāka ar astoņiem punktiem pēc kārtas, viesi pieprasīja minūtes pārtraukumu, kas lielu labumu gan nedeva. Laukuma saimnieki šīs desmit minūtes uzvarēja ar 22:10, spēlē izvirzoties vadībā 63:41. Pēdējā ceturtdaļā pie spēles laika tika arī studenti Edgars Štelmahers un Iļja Gromovs, bet komandas sniegumu tas nesabojāja – BK Ventspils svinēja uzvaru 79:56, tā BBL regulāro sezonu noslēdzot tikai ar uzvarām.

Apskati foto!

Savukārt Ventspils Augstskola izcīnīja uzvaru otro dienu pēc kārtas – sestdien krita DSN, bet šodien viesi no Līvāniem. Sāncenši bija ieradušies vien astoņu vīru sastāvā, turklāt ierindā nebija komandas līdera Didža Bērziņa. Arī ventspilnieki spēlēja vien astoņu spēlētāju sastāvā, bet tas neliedza komandai no pirmās līdz pēdējai minūtei turēties vadībā. Galu galā VeA svinēja uzvaru 76:65, kas komandai bija devītais panākums 12 mačos.

BK Ventspils – "Barsy" 79:56 (25:16, 16:15, 22:10, 16:15)

Ventspils: Laksa 22, Zaķis 18, Simss 13, Meiers 8, Pinete 5, Bērziņš 4, Lejasmeiers 4, Štelmahers 3, Timma 2, Jonāts, Gromovs.

Ventspils augstskola – Līvāni 76:65 (17:13, 15:12, 22:19, 22:18)
Ventspils augstskola: Štelmahers 19, Gromovs 19+12AB, Pinete 14, Grīnbergs 8, Staķavs 5, Čoders 5, Kohs 4, Lomažs 2