Mūsu pilsētas sportistus ar panākumiem Eiropas čempionātā vieglatlētikā veterāniem sveica domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Eiropas čempionāts vieglatlētikā veterāniem no 15. jūlija līdz 24. jūlijam norisinājās Ungārijā, un mūsu pilsētas sportisti tajā izcīnīja 8 medaļas – 4 zelta, 2 sudraba un 2 bronzas. Kopumā Eiropas čempionātā piedalījās 3126 dalībnieki. Latvijas izlase ar 20 godalgām (8 zelta, 7 sudraba un 5 bronzas) 35 valstu kopvērtējumā izcīnīja 21. vietu. Jāpiebilst, ka ventspilnieki ar veiksmīgo startu Eiropas čempionātā vieglatlētikā Ungārijā turpina mūs priecēt ar panākumiem Eiropas un pasaules čempionātos.

Vairākkārtējā Eiropas un pasaules veterānu čempionātu laureāte Austra Reinberga (vecuma grupa S80) izcīnīja 1. vietu 100 m skrējienā, distanci veicot 19,58 sek., un 200 m (44,27 sek.), 2. vietu lodes grūšanā (7,21 m) un 4. vietu diska mešanā (14,97 m).

Vairākkārtējais Eiropas un pasaules veterānu čempions vieglatlētikā Valdis Cela (V60) tika pie pilna medaļu komplekta: zelts desmitcīņā – 7026 punkti, sudrabs tāllēkšanā – 5,22 m, bronza kārtslēkšanā – 3,40 m un 4. vieta trīssoļlēkšanā  – 10,72 m. Uģis Lasmanis vecuma grupā V40 izcīnīja 1. vietu augstlēkšanā (1,86 m). Aigars Matisons vecuma grupā V35 izcīnīja 3. vietu 3000 m šķēršļu skrējienā (9:56,30) un 8. vietu 5000 m (16:19,32).

Citās disciplīnās ventspilnieki arī uzrādīja vērā ņemamus rezultātus: Anete Riekstiņa – 8. vieta 200 m, Dace Brakanska –  4. vieta augstlēkšanā un 5. vieta trīssoļlēkšanā, Ilga Buntika –  4. vieta šķēpmešanā, 5. vieta lodes grūšanā, 5. vieta 100 m un 6. vieta diska mešanā, Sandris Balinskis – 11. vieta maratonā.