Latvijas Basketbola līgas (LBL) pirmās divīzijas finālsērijas pirmajā spēlē šovakar pagājušās sezonas čempionvienība "VEF Rīga" ar rezultātu 83:66 pieveica "Ventspils" komandu

Pirmais puslaiks aizritēja līdzīgā cīņā - sākumā vadībā bija ventspilniekiem, mājiniekiem izdevās atspēlēties un tikt vadībā, bet puslaika izskaņā BK Ventspils gandrīz visus mīnusus atspēlēja. Pēc 20 spēlēs minūtēm VEF bija priekšā ar 40:37, un arī otrā puslaika sākuma spēle ritēja līdzīgi, taču tad iespaidīgu izrāvienu veica rīdzinieki.

13 punkti pēc kārtas laukuma saimniekiem ļāva iegūt 17 punktu pārsvaru (64:47) un tā arī veikt izšķirošo izrāvienu. Pēdējā ceturtdaļā mainīt mača gaitu ventspilniekiem neizdevās un nācās samierināties ar zaudējumu 66:83. 17 punktus sameta Džamars Jangs, bet pa desmit Mārtiņš Meiers un Tods Abernetijs.

Sērijas otrā spēle risināsies 10.maijā Ventspilī, bet par čempionu kļūs komanda, kas izcīnīs četrus panākumus.

Zīmīgi, ka iepriekšējos trijos gados LBL finālsērija ilgusi septiņus mačus.