Ventspils mērs Aivars Lembergs mājās audzē puķes, kuras izmantos Ginesa rekorda sasniegšanai paredzētā ziedu paklāja veidošanai Ventspils pilsētas 720.jubilejai.

Ventspils mērs atzina, ka par pasaulē garākā ziedu paklāja veidošanai paredzēto puķu audzēšanu esot bijusi liela interese, jo pieteikušies gandrīz 1000 cilvēku. Lai sasniegtu rekordu esot pieticis arī ar 300 puķu audzētājiem.

Lembergs arī sacīja, ka patlaban Ginesa pasaules rekords garākā puķu paklāja veidošanā piederot Holandei, kurā izveidots 1400 metrus garš ziedu paklājs.

Ventspils pilsētas 720.jubilejai 23. un 24. jūlijā Ventspilī, Ostas ielas promenādē, iecerēts izveidot garāko ziedu paklāju pasaulē, tādējādi mēģinot sasniegt Ginesa pasaules rekordu.

Iecerēts veidot vismaz 1500 metru garu un 1 metru platu nepārtrauktu ziedu paklāju. Paklāja veidošanā tiks izmantoti kopumā aptuveni 78 000 podiņos augošu puķu, no leduspuķēm, samtenēm, alisēm, agerātiem un heliotropiem veidojot dažādus rakstus.

Laukumā pie ziedu skulptūras "Mārītes" notiks arī imitēta ziedu puķu podu tirdzniecība. Puķu podus Ginesa rekorda sasniegšanas laikā varēs iegādāties ikviens dalībnieks un pēc tam ievietot paklājā, tādējādi kļūstot par Ginesa rekorda dalībnieku.

Katrs nopirktais puķu pods paklāju padarīs garāku par jau noteiktajiem 1500 metriem, līdz ar to īstais paklāja garums noskaidrosies tikai 24.jūlija vakarā.

Visi tie dalībnieki, kuri būs iegādājušies puķu podus uz vietas vai ieradīsies ar pašaudzētiem ziediem, saņems sertifikātu, kas apliecinās dalību šajā pasākumā.

Izveidotais puķu paklājs būs apskatāms līdz 27.jūlijam, pēc tam puķes tiks izstādītas pie skolām un bērnudārziem, kā arī īpašā, pilsētas jubilejai par godu veidotā lielā puķu dobē.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: