Viens no alternatīvajiem enerģijas iegūšanas veidiem ir saules baterijas, kas pārvērš starus elektriskajā strāvā.

Interesi par atjaunojamās enerģijas izmantošanu aktīvi izrāda arī ventspilnieki, diskutējot par tās priekšrocībām ziņu portālā www.ventasbalss.lv. Cilvēki interesējas, cik izdevīga ir saules bateriju izmantošana, secinot, ka nevajag jaukt divas lietas – ir saules kolektori un baterijas, ko var izmantot pat mobilo telefonu uzlādēšanai.

Ražotāji sola, ka saules baterijas LG GD 510 rada tik daudz enerģijas, ka pietiek pat 2 stundu un 15 minūšu garai sarunai vai 3 stundu ilgam gaidīšanas režīmam. Produkta aptuvenā cena ir 17 lati.

«Biju prezentācijā, kurā reklamēja gan šo telefonu, gan baterijas, bet neesmu nodomājusi iegādāties, jo tas ir ļoti dārgs aparāts, kas man nemaz nav vajadzīgs,» saka zaļā dzīvesstila žurnāla Vides Vēstis galvenā redaktore Anitra Tooma. Viņu mulsina arī fakts, ka saules bateriju ražošana, pēc dzirdētā, neesot videi īpaši draudzīga.

Saules kolektoru pluss, kā skaidro uzņēmuma Samrode izpilddirektors Jānis Matisons, ir ierīces ekspluatācijas ilgums. No kapara caurulēm un stikla veidotie kolektori nenolietojas – vien reizi desmit piecpadsmit gados jānomaina šķidrums pret sala noturību. Saules kolektorus Samrode uzstādījusi 35 saimniecībās visā Latvijā.

«No ekonomiskā viedokļa raugoties, dažkārt šķiet, ka nekas no tā, ko iegādājamies, neatmaksājas, bet, manuprāt, saules kolektors ir labs ieguldījums nākotnē, domājot par vecumdienām, turklāt šī ierīce dod zināmu neatkarību no citiem enerģijas veidiem, piemēram, elektrības, kas var kļūt dārgāka,» uzskata Matisons.

Tiem, kas vēlas izmantot saules kolektorus, jārēķinās, ka pirkums un sistēmas uzstādīšana maksā aptuveni 3000 latu. Ar to pietiek, lai pēc tam ne tikai vasarā, bet arī, sākot no aprīļa līdz pat novembrim, uzkarsētu ūdeni. Periodā, kad pamatkurināmais netiek iegūts no saules enerģijas, izmanto gāzi, malku – kas nu katram ir.

Saules kolektorus savieno ar esošo apkures sistēmu, un lieta darīta! Starp citu, Somijā šīs ierīces ir tikpat populāras kā siltuma sūkņi, savukārt Aizkrauklē tās uzstādītas katlu mājā.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: