Ventspils ostā viesojās trīs Igaunijas vēsturiskie buru kuģi. Tos varēja apskatīt, kā arī piedalīties kultūras programmā.

 Burinieku flote, kas devusies ceļā no Pērnavas ostas ar mērķi apciemot vairākas pilsētas Baltijas jūras piekrastē, Ventspilī uzturējās līdz šodienai.

Burinieki ieradušies!

"Along the Baltic Sea 2010" Ostas ielas promenādē.

Vakara kultūras programma

Projekta organizētāji uz burinieku klājiem un piestātnēs iecerējuši demonstrēt vēsturisku kultūras programmu, tikties ar pilsētas vadību un preses pārstāvjiem. Notiks pasaules pirmizrādes buru ēnu teātrim, bet uz kuģu klājiem un ostās uzstāsies tautas muzikanti. Būs arī iespēja uz kuģu burām skatīt filmas, kas iepazīstina ar Igauniju, burāšanas tradīcijām un aktivitātēm Igaunijā.

Darbosies zinātnes darbnīca un darbnīcas, kurās strādās kalēji, namdari, virvju vērpēji,

tiks veidotas animācijas filmas. Amatnieki ne tikai demonstrēs savas prasmes, bet arī tirgosies. Sanākušie varēs nogaršot tradicionālos igauņu nacionālos ēdienus un dzērienus.

Ventspils ostā viesojās barža "Jommu", vikingu kuģis "Turm", jahta "Rubjarn". Vēsturiskie burinieki ceļo pa Baltijas jūru no 25.jūnija līdz 18.jūlijam. Brauciens noslēgsies Igaunijas galvaspilsētā Tallinā. Regates laikā burinieki apmeklēs ostas Ventspilī, Visbijā, Stokholmā, Ālandu salās un Turku.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: