Latvijas Vieglatlētikas savienības kausa izcīņas trešā posma sacensības risinājās Olimpiskā centra Ventspils stadionā.

Sacensības, ko atbalstīja Nike, risinājās zēnu un meiteņu vecuma grupā (1995.–1996. dzimšanas gads), kā arī vīriešiem un sievietēm. Vairākās vieglatlētikas disciplīnās kopā piedalījās 260 sportisti. Ventspils posma sacensībās papildus tika iekļauta diska mešana gan sievietēm, gan vīriešiem.

Sacensību direktors Gatis Ratnieks sacīja, ka parasti kausa posma sacensībās piedalās ap 200 vieglatlētu, bet Ventspilī sportistu pārstāvniecība ir krietni virs vidējā. Mūsu šķēpmetēji kārtējo reizi pierādīja, ka ir vieni no labākajiem Latvijā, aizņemot visu goda pjedestālu gan vīriešu, gan sieviešu grupā.

Īpaši jāizceļ Ērika Raga sniegums, kam sezonas labāko rezultātu uzrādīt noteikti palīdzēja pašmāju laukums. Ventspils novada bērnu jaunatnes sporta skolas direktore Jolanta Ziemele Ventas Balsij sacīja, ka viņu galvenie starti paredzēti šajā nedēļas nogalē, kad Ventspilī risinās LR čempionāts vieglatlētikā junioriem un B grupai.

«Taupījām spēkus Latvijas čempionātam, kas jaunajiem sportistiem ir sezonas galvenie mači, tajos cīnīsimies par godalgotajām vietām,» saka Ziemele. «LVS kausa izcīņā nav iekļauti garo distanču skrējieni,» piebilda Jolanta, «tāpēc mūsu labākie sportisti nepiedalījās sacensībās.»

Šķēpmešanā no 12 godalgotajām vietām četrās grupās Ventspils vieglatlēti ieguva astoņas medaļas. Vīriešu konkurencē pārliecinoši uzvarēja mūsu Ēriks Rags, kas šķēpu raidīja 82,05 metrus tālu. Otrajā un trešajā pozīcijā ierindojās Ansis Brūns (64,73 m) un Lauris Jelsmanis (63,48 m).

Sieviešu konkurencē ar rezultātu 57,29 metri uzvarēja Sinta Ozoliņa-Kovala, kas sezonas gaitā sāk uzrādīt arvien tālākus metienus. Sudrabs un bronza arī tika mūsējām: Ilutai Veidemanei (47,59 m) un Gundegai Grīvai (46,94 m). Starp zēniem labākais bija Andis Leitis (44,58 m), bet starp meitenēm trešo vietu izcīnīja Danuta Andersone.

Citās vieglatlētikas disciplīnās augstvērtīgāko rezultātu uzrādīja Māra Grīva, kas uzvarēja tāllēkšanā sievietēm (6,23 m). Pie godalgas tāllēkšanā tika arī Dmitrijs Tisjackis, kas ar 6,27 metrus tālu lēcienu uzvarēja zēnu konkurencē, bet starp vīriešiem trešais bija Artūrs Iesalnieks (6,48 m). Skriešanas disciplīnās ventspilniekiem neizdevās iegūt tik kuplu skaitu godalgu.

Vīriešu konkurencē vienīgo medaļu izcīnīja Igors Saveiko, kas palika otrajā vietā 400 metru skrējienā (51,52 s). Zēniem dubultuzvaru 800 metru skrējienā svinēja Deniss Voroncovs (2.15,58 min) un Romāns Ustalovs (2.22,65 min). Ventspils novada BJSS audzēkņi arī nepalika bez godalgām – sudrabu izcīnīja Guntis Ivančišins 200 metru skrējienā (25,16 s).