Jau vairāk nekā trīs mēnešus ilgst atklāta konfliktējošo pušu – Oļega Stepanova un Rūdolfa Meroni – pretimstāvēšana AS Ventbunkers administratīvā biroja teritorijā Sanatorijas ielā.

Līdzās esošo māju iedzīvotāji dzīvo kā uz pulvera mucas. Kad ventspilnieki gatavojās svētkiem, Ventbunkera biroja teritorijā tikpat aktīvi notika gatavošanās kaut kādiem citiem notikumiem.

To māju iedzīvotāji, kuru pagalmi atrodas līdzās vai pretim Ventbunkera teritorijai, Ventas Balsij pastāstīja, ka naktī uz 24. jūniju biroja teritorija tika ierobežota ar dzeloņstiepli, žoga iekšpusē uzstādīts vēl viens metāla žogs, kas no augšpuses tāpat apvīts ar dzeloņstiepli; tāda pati stieple redzama arī starp abiem žogiem.

Torņos sēž TM Security apsargi. Pašā teritorijā tāpat ir gana daudz tās pašas apsardzes firmas cilvēku kamuflāžas formās ar suņiem. Iedzīvotāji stāsta, ka aiz žoga bieži notiek kaut kas līdzīgs mācībām: apsargi imitē uzbrukumus biroja teritorijai un to atvaira. Taču interesantākais bija tas, ka apsargi aplēja biroja jumtu ar augu eļļai līdzīgu vielu – acīmredzot, lai ienaidnieks nevarētu iekļūt teritorijā no gaisa.

Iedzīvotāji joko: nevajag nemaz uz kino iet, tepat, pie mājām, skatāms bezmaksas trilleris. Tas viss varētu būt diezgan jautri, ja ne satraukuma un neziņas sajūta, kas nepamet līdzās dzīvojošos iedzīvotājus. «Ir bailes par bērniem, viņi brīvi rotaļājas pagalmā, bet ja nu Ventbunkerā sākas apšaude?» stāsta vīrietis, kas dzīvo līdzās Ventbunkeram.

«Dzīvojam un nezinām, ko sagaidīt. Naktī lecam augšā no jebkura blīkšķa vai kādas citas skaņas,» bilst viņa kaimiņiene. Nemierīgu rada arī tas, ka Ranger Rover džipi ar TM Security marķējumu un vīriem bruņotās vestēs nemitīgi patrulē ne tikai uz ielas, bet arī tuvumā esošo māju pagalmos, bet caur žoga spraugām garāmgājējus vērīgi uzrauga apsargi.

Tajā pašā laikā nožogojuma ārpusē savu darbu pilda Rīgas apsardzes firmas Koblenz Drošība apsargi, kas aizstāv Stepanova pretinieka – Šveices advokāta Rūdolfa Meroni – intereses. Abu firmu apsargi atteicās sarunāties ar presi, tomēr Koblenz Drošība pārstāvji atzinās, ka viņiem ir izdevīgi pēc iespējas ilgāk strādāt Ventspilī – darbs tiek labi apmaksāts.

No neoficiāliem avotiem zināms, ka abu firmu apsargiem it kā aizliegts piemērot ieročus. Taču, kas var garantēt, ka kādam no bruņotajiem apsargiem neuzdos nervi? Ja viena puse aktīvi gatavojas uzbrukumam, kur garantija, ka kāds neizprovocēs?

 

Ventas Balss jau rakstīja, ka Ventbunkera biroja teritorijā un ap to jau kādu laiku uzturas divas apsardzes firmas, kas aizstāv pretēju pušu intereses: TM Security pārstāv Oļegu Stepanovu un viņa piekritējus, Koblenz Drošība – Rūdolfu Meroni. Cik ilgi tas turpināsies Sanatorijas ielā? Diemžēl vakar Ventas Balss nevarēja saņemt atbildi no abu pušu pārstāvjiem.

 

Ventbunkera administratīvā biroja teritorija atgādina kara darbības lauku. Foto: Ģirts Staris

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: