Ventspils mērs Aivars Lembergs Jāņus plāno svinēt savās mājās Puzes pagastā radu un draugu pulkā, un iespējamais lietus Līgo vakarā viņu nebaidot.

Gluži otrādi - Jāņu svinēšanas vietā būšot uzstādīta nojume, kas aizsargā pret lietu un vējiem. Cerams, ka Līgo vakarā līs, lai nojume nebūtu uzstādīta veltīgi, aģentūrai LETA ar humoru bilda Lembergs.

Ventspils mērs Līgo svētkos jau tradicionāli daudzu gadu garumā svinot savās mājās Ventspils novada Puzes pagastā. "Man ir speciāla svinēšanas vieta, kur ir trīs āderu krustpunkts," pastāstīja Lembergs, uzsverot, ka ugunskurs esot jākur tieši šādā vietā.

Svētkus kopā ar Lembergu svinēs arī viņa meita Līga un znots Jānis, kurus namatēvs plāno sveikt ar mazām dāvaniņām.

Ventspils mērs radu un draugu pulkā svētku vakarā iecerējis arī dziedāt Līgo dziesmas un speciāli šim nolūkam esot jau sagatavojis brošūriņas ar dziesmu vārdiem, jo līgotāji parasti nemaz tik labi Līgo dziesmām vārdus nezinot. Par omulīgu un lustīgu atmosfēru rūpēšoties arī divi lauku muzikanti.

Laikam jau kārtīgs latvietis pat Jāņu vakarā nespēj iztikt bez futbola pārraižu vērošanas televīzijā. Lembergs ir pārliecināts, ka arī viņa viesu vidū būs tādi, kuri katrā ziņā gribēs vērot pasaules čempionātu futbolā, tāpēc svinēšanas vietā tiks uzstādīts arī televizors.

Tā kā Lemberga īpašums, kur tiks svinēti svētki, atrodas Puzes ezera krastā, līgotāji, iespējams, izmantos arī iespēju nopeldēties.

Lembergs atklāja, ka tiek gādātas arī meijas, ar ko pušķot istabas. Viņam esot zināma vieta, kur šī bagātība aug "zaļā mākonī". Ar meijām jāpušķo katra istaba, lai smaržo visa māja, uzskata Ventspils mērs.

Protams, namatēvs savus viesus svētku vakarā cienās ar alu un sieru, bet šašliks gan tikšot pataupīts brokastīm.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: