Līdz 30.jūnijam nevalstiskās organizācijas (NVO), kas darbojas Kurzemē, var pieteikties projektā, kura mērķis ir izvērtēt NVO darbību, piešķirot tām kvalitātes zīmi, kā arī piedāvāt bezmaksas konsultācijas un apmācību to pārstāvjiem.

Piedaloties projektā, tiks stiprinātas un aktivizētas šīs organizācijas, padarot tās kā potenciālos sadarbības partnerus saistošākas valsts un pašvaldību institūcijām. Izvērtētās organizācijas tiks apkopotas un publicētas vienotā datubāzē, norādot to stiprās puses un iespējas.

Pašlaik Kurzemē reģistrētas vairāk nekā 1500 nevalstiskās organizācijas, taču salīdzinoši neliela daļa ir zināmas plašākai sabiedrībai. Savukārt, palielinoties valsts un pašvaldību interesei par NVO kā iespējamo partneri dažādu projektu īstenošanai vai sociālu funkciju veikšanai, būtiski ir apkopot informāciju par Kurzemes aktīvajām organizācijām, kā arī dot vienotu to profesionālo novērtējumu, skaidroja Siliņa.

Lai īstenotu šos mērķus un veicinātu Kurzemes NVO līdzdarbību Kurzemes plānošanas reģiona attīstības politikas īstenošanā, Ziemeļkurzemes NVO atbalsta centrs kopīgi ar sadarbības partneriem Kuldīgā, Liepājā, Brocēnos un Ventspilī no jūnija līdz novembrim īsteno projektu "Analīze, apmācības, atbalsts Kurzemes reģiona nevalstiskajām organizācijām". Projektā paredzēts izvērtēt aptuveni 50 organizācijas.

Pieteikt organizāciju izvērtēšanai un apmācībām var jebkura Kurzemes plānošanas reģiona teritorijā reģistrēta nevalstiskā organizācija.

Projektu "Analīze, apmācības, atbalsts Kurzemes reģiona nevalstiskajām organizācijām" īsteno Ziemeļkurzemes NVO atbalsta centrs sadarbībā ar Ventspils reģiona NVO atbalsta centru, nodibinājumu ""Cemex" iespēju fonds", Kuldīgas biedrību "Darīsim paši!" un biedrību "Liepājas Jaunie Vanagi".

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: