Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Personu speciālās aizsardzības likumā, nosakot tiesības uz speciālo procesuālo aizsardzību no vajāšanas ģimenē cietušajiem.

Norma attieksies uz cietušajiem, lieciniekiem un citām personām, kas liecina kriminālprocesā par draudiem izdarīt slepkavību vai nodarīt smagu miesas bojājumu, ja ir bijis pamats baidīties, ka šie draudi var tikt izpildīti.

Aizsardzība tiks piemērota arī upuriem un citiem augstāk minētajiem saistībā ar kriminālprocesu par piedzīvotu vairākkārtēju vai ilgstošu citas personas izsekošanu, novērošanu, draudu izteikšanu vai piedzīvotu nevēlamu saziņu.

Tāpat tas attieksies uz gadījumiem, ja šādas darbības izdarītas pret personu, ar kuru noziedzīgā nodarījuma izdarītājs ir pirmajā vai otrajā radniecības pakāpē, vai pret laulāto, vai bijušo laulāto, vai pret personu, ar kuru noziedzīgā nodarījuma izdarītājs ir vai ir bijis pastāvīgās intīmās attiecībās, vai pret personu, ar kuru noziedzīgā nodarījuma izdarītājam ir kopīga (nedalīta) saimniecība.

Likumā noteikts, ka arī gadījumos, kad cietušais, liecinieks un cita persona liecina kriminālprocesā par attiecīgajiem noziegumiem, minēto personu dzīvības, veselības un citu likumisko interešu aizsardzībai var tikt piemērota speciālā procesuālā aizsardzība.

Runa ir par kriminālprocesuālo, operatīvo un citu aizsardzības pasākumu kopumu, kas nodrošinās aizsargājamo personu dzīvības, veselības un citu likumisko interešu aizsardzību.

Likums stāsies spēkā 15. jūlijā.

Saeima šodien arī galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Krimināllikumā, palielinot sodus par draudiem un vajāšanas gadījumiem, tajā skaitā, no ģimenes locekļu puses.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: