Tēma: Vardarbība

 • Notiesā agresīvu pasažieri 3

  Kurzemes rajona tiesa izskatījusi krimināllietu, kurā kāds ventspilnieks apsūdzēts par rupju sabiedriskās kārtības traucēšanu un miesas bojājumu nodarīšanu autobusa šoferim.

 • VDD brīdina par labējā ekstrēmisma radīto risku pieaugumu sabiedrībā 4

  Valsts drošības dienests (VDD) brīdina par tendenci pieaugt labējā ekstrēmisma riskiem sabiedrībā, jo īpaši - jauniešu vidē, informē VDD. VDD vērtējumā minētā tendence ir saistīta ar citu rasu imigrantu daudzuma palielināšanos Latvijā, pret kuriem vēršas labējie ekstrēmisti.

 • Plāno varmākām piemērot elektronisko uzraudzību 0

  Saeima konceptuāli atbalstīja grozījumus Kriminālprocesa likumā, kas paredz, ka varmācīgajām personām varēs piemērot drošības līdzekļa izpildes elektronisko uzraudzību. Kā informē Saeimas Preses dienestā, Juridiskās komisijas virzīto grozījumu mērķis ir mazināt vardarbību ģimenē un veicinātu sabiedrības drošību kopumā.

 • 1. maijā Latvijā stāsies spēkā Stambulas konvencija 3

  Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu Latvijā stāsies spēkā 1. maijā, vēsta oficiālais izdevums "Latvijas Vēstnesis".

 • Saeima ratificē Stambulas konvenciju 1

  Saeimas vairākums galīgajā lasījumā pieņēma likumu, ar kuru ratificēta tā dēvētā Stambulas konvenciju jeb Eiropas Padomes konvenciju par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu.

 • Mācīties atpazīt un novērst vardarbību (VIDEO) 3

  Par fizisko un emocionālo vardarbību ģimenēs un skolā, tās cēloņiem, redzamajām un slēptajām formām, kā arī problēmas risinājumiem sarunā ar Ventas Balsi stāsta Ventspils Sociālā dienesta vadītāja Una Lapskalna un vecākā sociālā darbiniece darbam ar ģimeni un bērniem Sigita Strauta.

 • Par mobingu skolās ir jārunā 13

  Ventspils nav izņēmums kopējā tendencē, kas pēdējos gados vērojama Latvijas skolās. Tāpat kā citviet, arī mūsu skolās ir izplatīts mobings jeb psiholoģiskā vardarbība pret atsevišķiem skolēniem vai pat skolotājiem. Drošākais ceļš mobinga novēršanai ir – runāt par to.

 • Skolām nepieciešami atbalsta resursi 0

  Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija plāno atteikties no strīdīgā punkta Izglītības likumā par vardarbīgo bērnu sūtīšanu mājmācībā, uzdodot Izglītības un zinātnes ministrijai izstrādāt ziņojumu par vardarbības novēršanu skolās.

 • Plāno atteikties no vardarbīgo bērnu sūtīšanas mājmācībā 2

  Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija trešdien atbalstīja priekšlikumu Izglītības likumā, kas paredz uzdot Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) sadarbībā ar Veselības ministriju (VM) izstrādāt informatīvu ziņojumu par emocionālās un fiziskās vardarbības izskaušanu un nepieļaušanu izglītības iestādēs.

 • Policija būs tiesības nošķirt varmāku bez cietušo iesnieguma 0

  8. februārī Ministru kabinets izdeva noteikumus ''Grozījumi Ministru kabineta 2014. gada 25. marta noteikumos Nr.161 ''Kārtība, kādā novērš vardarbības draudus un nodrošina pagaidu aizsardzību pret vardarbību''. Noteikumi izstrādāti, lai precizētu regulējumu atbilstoši grozījumiem likumā ''Par policiju'' kas paredz, ka turpmāk policijai būs tiesības nošķirt varmāku bez aizsargājamās personas iesnieguma.