Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) saņēmis laboratorisko izmeklējumu rezultātus, kas apstiprina putnu gripu mirušām sudrabkaijām, kas atrastas Ventspilī. Iedzīvotāji tiek aicināti nekādā gadījumā neaiztikt mirušus vai slimus putnus, nenest tos mājās, uz dzīvnieku patversmēm vai veterinārajām klīnikām, jo tādējādi var tikt veicināta slimības izplatība.

Šobrīd putnu gripa konstatēta Daugavpilī, Jēkabpilī, Krāslavā, Talsos un Talsu novada Rojas pagastā, Rojā, Ventspilī, Liepājā, Pļaviņās, Madonā un Madonas novada Ošupes pagastā, Cēsu novada Veselavas pagastā, Tukuma novada Lapmežciemā, Salaspils novada Salaspils pagastā un Saldus novada Novadnieku pagastā.

Kopumā 2023. gadā uz putnu gripu laboratoriski izmeklēti 158 savvaļas putnu paraugi, no tiem 63 ir apstiprināta putnu gripa.

PVD atgādina mājputnu turētājiem – lai pasargātu mājputnus no saslimšanas ar putnu gripu, ir jāievēro pastiprinātas biodrošības prasības - mājputni jātur, jābaro un jādzirdina slēgtās telpās vai jātur ierobežotā teritorijā un jābaro un jādzirdina vietā, ko sedz ūdensnecaurlaidīgs jumts un kuras sāni norobežoti, izmantojot tīklus, sietus, žogus vai citus piemērotus līdzekļus, kas novērš savvaļas ūdensputnu piekļuvi.

Tāpat mājputnus un nebrīvē turētus putnus ir aizliegts izlaist dabīgās virszemes ūdenstilpēs un mākslīgi izveidotās ūdenstilpnēs, kurās nevar nodrošināt noteiktas prasības, kā arī aizliegts barošanai un dzirdināšanai izmantot virszemes ūdenstilpēs iegūtu ūdeni.

Par atrastiem mirušiem savvaļas putniem, īpaši – ūdensputniem, var ziņot, zvanot uz  PVD uzticības tālruni - automātisko atbildētāju  67027402 vai informējot tuvāko PVD pārvaldi.

Lasi vēl

Komentāri (5)

 • 0
  Covid 19-23.ventspils.lv 31.05.2023, 06:07:31

  Vajag beidzot sākt aktīvu kaiju apkarošanu pilsētā!Ugunsieročus,saprotams,lietot nedrīkst,bet loki,arbaleti un kaujas "kaķenes" lieti noderētu.Arī ligzdu izjaukšana un jauno putnu apsišana būtu piemērojams līdzeklis.

 • -3
  P/i "Ventspils Komunālā pārvalde" 31.05.2023, 11:32:47

  Saprotam iedzīvotāju neapmierinātību ar kaijām, jo arī no pilsētas uzturēšanas viedokļa tās rada dažādas nekārtības. Taču valsts likumdošana nepieļauj minētos ierobežošanas pasākumus atsevišķu putnu sugu likvidēšanai. Sudrabkaiju izplatību iespējams ierobežot, tās nebarojot un neizmētājot sadzīves atkritumus, tā ierobežojot barības ieguves vietas. Šobrīd arī daudzviet pilsētā tiek uzstādītas jauna dizaina un funkcionalitātes atkritumu urnas, kas apgrūtinās putnu piekļūšanu tajās. Šādu risinājumu jau izmanto daudzviet pasaulē, arī Skandināvijas valstīs.

 • 0
  Marta P 31.05.2023, 13:56:46

  Būtu jāsāk ar to, ka cilvēkiem būtu jābeidz viņas barot, jāpārstāj mest ēdiens ārā pa logu. Jāaizver konteineri. Ja viņām nebūs šādi pieejami ēdieni, tās nevairosies! Tas meklēs sev vieglu barību, dosies prom.

 • 0
  Barons (Freiherr von ...) 31.05.2023, 19:20:05

  Aber vai nevaret ebarot kād jift,le tō Kaij nosprāgst?

 • -3
  Janis Zvejnieks 31.05.2023, 20:09:53

  Suds ar visam putngripam un cuk gripam ,ja jums ir covid pot ieksa jus i pasargat.Un lai but veseligak un imun sistem stradat labak, a steig jalaiz busterits ieksa.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: