Vakar, 6. martā Ventspilī ieradās vēl divas Ukraiņu ģimenes, kurām nepieciešams patvērums. Personas tika nogādātas Ventspils Augstskolas dienesta viesnīcā. Patreiz kopumā Ventspils Augstskolas dienesta viesnīcā apmetušās astoņas Ukraiņu ģimenes.

Ventspils sociālais dienests uzsācis komunikāciju ar ģimenēm, kuras ieradušās Ventspilī, lai precizētu situāciju un noskaidrotu vai tām nepieciešama arī kāda sociālā vai cita veida palīdzība.

Ventspils valstspilsētas pašvaldība saglabā gatavību Ventspilī uzņemt patvēruma meklētājus no Ukrainas un nodrošināt tiem izmitināšanu, ēdināšanu un sociālo palīdzību, gadījumos, kad tas nepieciešams.

Lai sniegtu atbalstu patvēruma meklētājiem, būs iespēja iesaistīties arī privātajiem komersantiem, kuriem ir viesnīcas, viesu nami vai citas izmitināšanas iespējas. Uzņēmējus, kuri ir gatavi palīdzēt ar izmitināšanas palīdzību, aicinām sazināties ar Ventspils Tūrisma informācijas centru un Ekonomikas ministriju. Šobrīd apzinātais izmitināšanas periods ir trīs mēneši.

Pašvaldība aktīvi seko līdzi situācijas attīstībai un valdības lēmumiem, lai nepieciešamības gadījumā sniegtu atbalstu Ukrainai un tās iedzīvotājiem, kuri par patvērumu izvēlējušies Latviju, Ventspili.

Ar iespējām Ventspilī ziedot un palīdzēt Ukrainas valstspiederīgajiem aicinām sekot līdzi šeit.

Patvēruma meklētājus no Ukrainas, informācijas iegūšanai par palīdzības un uzturēšanās iespējām Ventspilī, aicinām sazināties ar Ventspils Pašvaldības policiju uz dežūrdaļas tālruni: +371 28680808; +371 636 80808; +371 636 22934 kura koordinē bēgļu atbalsta jautājumu risināšanu Ventspils pilsētā.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: