SIA ''Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca'' parakstīja līgumu par Uzņemšanas nodaļas un Laboratorijas pārbūves uzsākšanu. Būvdarbus veiks SIA ''Pilsbūve'', savukārt pasūtītāja pārstāvis projektā būs Komunālā pārvalde.

Uzņemšanas nodaļa tiks nodalīta no jebkuras citas pacientu un personāla plūsmas. Būtiskākās izmaiņas šajā projektā, ko novērtēs ikviens slimnīcas apmeklētājs, saistītas ar Uzņemšanas nodaļas paplašināšanu un pacientu plūsmu nodalīšanu. Pacienti, kuri Uzņemšanas nodaļā ierodas paši, tiks nodalīti no pacientiem, kurus slimnīcā nogādā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests. Telpas būs plašākas, tādējādi nodrošinot iespēju ievērot distanci. Gaitenis, pa kuru pārvietojas gan pacienti, gan personāls, būs nodalīts no Uzņemšanas nodaļas, turklāt tas būs lēzenāks, lai nodrošinātu ērtu pārvietošanos.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Vītoliņš, akcentējot projekta ieguvumus – pacientu plūsmu nodalīšanu un laboratoriju, norādīja, ka šis ir ļoti nozīmīgs projekts ventspilniekiem un vēlēja izdošanos – lai jau nākamā gada pavasarī projektu būtu iespējams veiksmīgi pabeigt.

Slimnīcas Uzņemšanas nodaļas vadītāja Anita Kalēja pauda gandarījumu par iespēju būt klāt šī projekta īstenošanā un norādīja, ka visos procesos aktīvi iesaistās slimnīcas personāls. Būtiskākais ieguvums arī Kalējas ieskatā ir pacientu plūsmu nodalīšana, turklāt atzīmēja, ka paralēli būvniecībai tiek pilnveidoti arī iekšējie procesi.

Projekta autors, arhitekts Gundars Vīksna norādīja, ka projektā bijis daudz izaicinājumu un tas izrādījies sarežģītāks, nekā sākotnēji plānots. Vienlaikus arhitekts pauda cerību un pārliecību, ka personāls būs apmierināts ar rezultātu.

Līgumu parakstīja Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Juris Lācis, SIA ''Pilsbūve'' valdes priekšsēdētājs Vladimirs Budigins un Komunālās pārvaldes direktors Andris Kausenieks.

Līdzās projektēšanas stadijā esošajai Uzņemšanas nodaļai paredzētas arī Diagnostikas nodaļas telpas, līdz ar to - rentgena un datortomogrāfa izmeklējumu telpas būs ērtāk pieejamas apmeklētājiem, kā arī atvieglos stacionārā esošo pacientu nogādāšanu uz izmeklējumu, jo būvniecības iecerē paredzēta arī plašāka uzgaidāmā zona.

Projekta ietvaros tiks būtiski pārplānota un pārbūvēta arī slimnīcas laboratorija, izveidojot modernas atvērtā tipa laboratorijas darba telpas un apvienojot tās ar dežūrlaboratoriju un ambulatoro laboratoriju, tā nodrošinot, ka viss laboratorijas darbs tiek organizēts vienuviet.

Kopējās būvdarbu izmaksas plānotas 3.46 milj. eiro, no kuriem 2,36 milj. ir piesaistītais ERAF finansējums, 272 tūkst. valsts un 825 tūkst. slimnīcas finansējums. Būvdarbus plānots pabeigt 2023. gada maijā.

Lasi vēl

Komentāri (11)

 • -1
  Pilsēta 09.02.2022, 09:45:34

  Tagad uzņemšanā varēs piecas sešas stundas sēdēt uz mīkstiem krēsliem?
  Vajadzētu vēl dīvānu. Ja nāk ģībonis gaidot, lai nekrīt uz flīzēm.
  Un noteikti ielieciet kārtīgu apkuri, lai sēžot kopā ar bomžiem riktīgi sajustu mīzeļu smaku.

 • -7
  Marta P 09.02.2022, 13:31:42

  Būs plašāka uzņemšana, vairāk speciālistu, iespēju, līdz ar to lielāka kapacitāte uzņemšanai, tātad pie esošā pacientu pieplūduma viss notiks ātrāk.

 • -1
  Partijas Biedrs 09.02.2022, 16:55:52

  Viss jau labi,tikai 1 lieta uzkrītoša,bildes caurskatot.Vītoliņam 1 bildē piemirsusies maska.Fotogrāfam nu gan nevajadzēja tādu likt publicēt!

 • -4
  Neimanis 09.02.2022, 16:59:41

  Runājot noņemta, nevis piemirsta, bet, protams, iespēja nostučīt.

 • -2
  Cita ventspilniece. 09.02.2022, 18:45:15

  Neimanim.
  Kuros noteikumos minēts,ka maskas pieļaujams noņemt runāšanas laikā?
  Un kur varētu par to ziņot,jeb,kā Jūs izsakāties,nostučīt?
  Pret lembergistiem nekādu iecietību nevajadzētu izrādīt.

 • -2
  Cita ventspilniece. 09.02.2022, 18:49:10

  Ak,jā,atradu divus izņēmumus masku (ne)lietošanā:
  -cilvēki ar acīmredzamiem kustību traucējumiem, kas apgrūtina maskas uzlikšanu;
  -cilvēki ar psihiskās veselības traucējumiem, kuru dēļ trūkst spēju vai iemaņu sejas maskas lietošanai

 • -1
  Cita ventspilniece. 09.02.2022, 19:18:21

  Aizvainojošs komentārs.

 • 0
  A.n.i.t.a 09.02.2022, 19:29:03

  Opapam laikam liekas, ka tiek aizvainots kāds viņa elks, tāpēc tā nesmuki izrunājas, kauns vecam cilvēkam tā rīkoties!!!

 • -1
  Covid 19-22.ventspils.lv 09.02.2022, 20:26:06

  Pēc fotogrāfijām var spriest,ka pasākumā runāja vēl arī citi,ne tikai Vītoliņš.Neviens cits masku nebija noņēmis.
  Atliek vienīgi piekrist par kādu no diviem izņēmuma gadījumiem.Pareizi,vēl ir trešais-arī tagadējais cietumnieks lembergs pandēmijas sākumā bieži nelietoja masku...

 • -1
  Katja 10.02.2022, 07:15:13

  Nu noteikumos, cik atceros, paredzēts, ka sakot kādu uzrunu masku var noņemt, lai būtu skaidri saprotams, ko saka. Tas, ka kāds vēlas būt drošs, ka viņa runu sapratīs skaidri jau nav pārkāpums, ne tā?
  Un tomēr ir atšķirība, citi tur ir dakteri, kas ikdienā strādā ar dažādiem pacientiem, iespējams ir kontaktpersonas, līdz ar to masku nedrīkst noņemt.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: