Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) apņēmusies rosināt Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) demisiju, ja netiks samazināti iedzīvotāju rēķini par energoresursiem.

Savukārt Kariņa pārstāvis Sandris Sabajevs norādīja, ka valdība līdz šim ir lēmusi par vairākiem atbalsta veidiem iedzīvotājiem un uzņēmumiem - palielināts atbalsts aizsargātajiem elektrības lietotājiem, vakcinētie seniori ziemas sezonas laikā saņem 20 eiro pabalstu katru mēnesi pieaugošo energoresursu izmaksu kompensācijai, samazināta obligātā iepirkuma komponentes likme, uz pusi samazināts elektrības sadales tarifs un piešķirti papildu līdzekļi mājokļa pabalstiem.

Kopējais sniegtā atbalsta apjoms ir nepilni 200 miljoni eiro, atzīmē premjera pārstāvis, norādot, ka papildu atbalsts ģimenēm ar bērniem šogad ir ģimenes valsts pabalsti, kam valsts budžetā papildus piešķirti 90 miljonu eiro. Valdība šos lēmumus ir pieņēmusi laicīgi, gatavojoties energocenu pieaugumam, vērš uzmanību Sabajevs.

ZZS Saeimas frakcijas deputāti aicina valdību veidojošās partijas nekavējoties vienoties par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) atcelšanu elektroenerģijai un siltumapgādei mājsaimniecībām, informēja partiju apvienības pārstāve Dace Kārkliņa.

Ja nekāda rīcība nesekos un koalīcija "turpinās meklēt iemeslus bezdarbībai", tiks vākti Saeimas deputātu paraksti par Kariņa demisiju, sola ZZS. Politiskais spēks kritizē to, ka valdības pārstāvji "joprojām plāta rokas un vēl tikai solās meklēt risinājumus".

"Ņemot vērā, ka trauksmes zvani par faktisku daudzu mājsaimniecību bankrotu netiek sadzirdēti, parlamentārieši izsaka brīdinājumu: samaziniet rēķinu slogu vai atzīstiet savu nekompetenci un atstājiet amatus," uzsver ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Uldis Augulis.

ZZS norāda, ka jau vairākkārt sniegusi priekšlikumus par PVN samazinātās 0% likmes piemērošanu dabasgāzei, koksnes kurināmajam, elektroenerģijai un siltumenerģijai, lai atslogotu mājsaimniecību izdevumus energoresursu cenu kāpuma apstākļos. Partiju apvienībā norāda, ka līdzīgus risinājumus jau pašlaik izmanto vairākās Eiropas valstīs, kamēr Latvijas valdība turpinot neauglīgas diskusijas un meklējot argumentus "savai bezdarbībai vai neizlēmībai".

"Diemžēl jau kārtējo reizi varam secināt, ka esošais Ministru prezidents Kariņš nav spējīgs vadīt valsti krīzes apstākļos," uzskata Augulis.

Lasi vēl

Komentāri (5)

 • 0
  Vadims Kevrelis 19.01.2022, 11:09:24

  Zaļzemniekiem jāierosina referndums.

 • 0
  Pilsēta 19.01.2022, 13:07:36

  Uz ko deram, ka izņemot tālāk par vāvuļošanu un bezjēdzīgu runāšanu masu mēdijos tālāk netiks.

 • -2
  krustmateflorence 19.01.2022, 15:01:17

  ļoti pareizi, apsveicami , tik stulba valdība nav Latvijā līdz šim bijusi, arī visi mani ārzemju draugi un radi un paziņas smejas , pa mūsu valdību kopumā.
  šitā valdība domā tikai pa savu labklājību, paceļ sev un savam ierēdņu korpusam -nepelnīti augstas algas, slimus cilvēkus spīdzina cietumā, beŗni , invalīdi un pensionāri -ir novesti jau nabadzības sliekšņa, tai pašā laikā valsts ierēdņi dzīvo upā lillā , pa vēlu jūs pamodāties ZZS.

 • -2
  Staķis 20.01.2022, 09:02:47

  Ir elektroenerģijas un siltumenerģijas krīze. Valstij ir savs ražojošais uzņēmums šajā jomā "Latvenergo". Pagājušajā gadā peļņa bija virs 150 miljoniem eiro. Šobrīd ir jānomierinās ar peļņu uz saviem iedzīvotājiem. Kariņ un Bordān, beidzat likt sev kabatā un atsakaties no peļņas sabiedriskā labuma vārdā. Par to taču, visu kovida krīzi esat runājuši!!

 • 0
  krustmateflorence 20.01.2022, 09:11:39

  vītols2-jūs pareizi domājat, jābeidz zagt un sveša naudu likt savās kabatās, vairums tautas sēž uz nabadzības sliekšņa un gaida palīdzību.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: