Tēma: Elektrība

 • Dega elektrības transformators 0

  Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 24. oktobra plkst. 6.30 līdz 25. oktobra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Kurzemes reģiona pārvalde saņēma septiņus izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu, divus uz glābšanas darbiem un vēl divi izsaukumi bija maldinājums.

 • Mājsaimniecībām kompensēs 60% no ST jaudas fiksētās maksas 2

  No oktobra līdz gada beigām mājsaimniecībām kompensēs 60% no "Sadales tīklu" (ST) tarifā noteiktās fiksētās maksas par jaudu jeb tā dēvētā jaudas abonementa. Par to pēc koalīcijas sanāksmes pavēstīja Ministru prezidente Evika Siliņa (JV), ekonomikas ministrs Viktors Valainis (ZZS) un satiksmes ministrs Kaspars Briškens (P).

 • Būvē saules parku ''Bucher Municipal'' ražotnei 3

  Viens no vadošajiem elektrovairumtirdzniecības uzņēmumiem Latvijā “Baltijas Elektro Sabiedrība” SIA veic jaunu saules parka būvniecību Ventspilī pēc mašīnbūves uzņēmuma “Bucher Municipal” SIA pasūtījuma.

 • SPRK apstiprinājusi elektroenerģijas sadales un pārvades tarifus 1

  Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi elektroenerģijas sadales sistēmas operatora AS "Sadales tīkls" un pārvades sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) jaunos elektroenerģijas sistēmas pakalpojumu tarifus, kas stāsies spēkā 1.jūlijā.

 • Elektroenerģijas sadales tarifs varētu pieaugt vidēji par 32% 0

  Elektroenerģijas sadales sistēmas operatora AS "Sadales tīkls" tarifs no 1. jūlija varētu pieaugt vidēji par 32%, savukārt elektroenerģijas pārvades sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) tarifs palielināsies par 36%, pastāstīja kompāniju pārstāvji.

 • "Augstsprieguma tīkla" tarifs varētu pieaugt 2,1 reizi 4

  Atbilstoši plānotajiem kopējiem ieņēmumiem no elektroenerģijas pārvades AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) pārvades gala tarifu plānots palielināt 2,1 reizi, skaidroja AST pārstāve Elīna Grīvāne. Atsevišķās pārvades pozīcijās pieaugums būs 4,3 līdz 4,9 reizes.

 • Kariņš uzdod EM un FM vērtēt iespējas koriģēt tarifu projektus 0

  Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) ar rezolūciju uzdevis Ekonomikas ministrijai (EM) sadarbībā ar Finanšu ministriju (FM) kā kapitāldaļu turētājām vērtēt iespējas koriģēt AS "Augstsprieguma tīkls" un AS "Sadales tīkls" sagatavotos pakalpojumu tarifu projektus, informē Valsts kancelejas pārstāvji.

 • Var taupīt enerģiju un samazināt rēķinus 0

  Sadārdzinoties energoresursiem, mājsaimniecībām aizvien aktuālāka kļūst siltumenerģijas un elektroenerģijas taupīšana, ar ko tieši saistīta arī maksājumu samazināšanās. Vislabākais kompleksais risinājums ir ēku siltināšana un energoefektivitātes uzlabošana.

 • OIK pārceļ, nevis atceļ 7

  Šonedēļ koalīcijas sanāksmē politiķi lēma, ka obligātā iepirkuma komponenti (OIK) atcels gan fiziskām, gan juridiskām personām. Tas nozīmē šī maksājuma izņemšanu no rēķiniem, bet ne OIK sistēmas atcelšanu. Par to precīzāk aicina komunicēt gan valdības sociālie partneri, gan politikas vērotāji.