Pēc letālās traģēdijas Rīgā, kur uz gājēju pārejas dzērājšoferis notrieca ģimeni, Saeimas deputāts Kaspars Ģirģens ir sagatavojis priekšlikumu grozījumiem Krimināllikumā, rosinot ieviest kriminālatbildību par transportlīdzekļa vadīšanu, ja alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles.

Tas paredzētu pašreizējo sodu papildināt ar iespēju noteikt brīvības atņemšanu, tajā skaitā īslaicīgi, vai probācijas uzraudzību vai sabiedrisko darbu, informēja politiķis.

"Jebkurš transportlīdzekļa vadītājs, kurš sēžas pie transportlīdzekļa stūres alkohola ietekmē, ir drauds sabiedrībai. Šāda rīcība apdraud gan pašu transportlīdzekļa vadītāju, gan citus satiksmes dalībniekus," uzsver Ģirģens.

Ģirģens norāda, ka 2021. gadā rosināja noteikt citus ierobežojumus transportlīdzekļu vadītājiem, lai "izskaustu vēlmi" sēsties pie stūres dzērumā - samazināt atļauto alkohola daudzumu transportlīdzekļa vadīšanai līdz nullei vai 0,2 promilēm - kas gan netika atbalstīts.

Par kriminālatbildības ieviešanu par transportlīdzekļu vadīšanu alkoholisko dzērienu ietekmē tika runāts pagājušā gadā, tomēr konkrēti lēmumi netika pieņemti, pauž deputāts. Ģirģens cer, ka viņa piedāvātie likuma grozījumi panāks ceļu satiksmes negadījumu skaita samazināšanos.

Politiķis norāda, ka 2020. gadā tika reģistrēti 733 satiksmes negadījumi, kuros transportlīdzekļa vadītājs atradies alkohola reibumā, kas ir pieaugums, salīdzinot ar 663 šādiem negadījumiem 2019. gadā.

2020. gadā pieķerti 3527 dzērājšoferi, ko Ģirģens vērtē kā "graujošus" datus un norāda, ka kopējais skaits esot daudzreiz lielāks, vien tie nav pieķerti.

Lai sasniegtu valstī izvirzīto mērķi par drošu ceļu satiksmes dalībniekiem, ir nepieciešams, lai transportlīdzekļu vadītājiem "pat neienāktu prātā" sēsties pie transportlīdzekļa alkoholisko dzērienu reibuma stāvoklī, piedāvātās izmaiņas likumā pamato politiķis.

9. janvārī Pļavniekos automašīnas "Mercedes-Benz" vadītājs uz regulējamas gājēju pārejas uzbrauc trīs gājējām - divām pieaugušām sievietēm un astoņas gadus vecai meitenei. Vissmagākās traumas guva meitene, kura pēc negadījuma slimnīcā nomira.

Lasi vēl

Komentāri (4)

 • -2
  .Nahs Nahs 14.01.2022, 11:32:31

  Par braukšanu zem grādiem pēc taisnības sodīt vispār nevajadzētu!
  Bet- vajadzētu spriest visbargākos sodus par šādā stāvoklī izraisīto NEGADĪJUMU SEKĀM!
  Miesassodus-atbilstoši cietušo gūtajām traumām.
  Līdz pat nāvessodam.Tāpat materiālo zaudējumu gadījumā iznīcināt analogu vainīgā īpašumu,ja ir.

 • -1
  Pilsēta 14.01.2022, 11:50:00

  Ir skumji, ka "cienījamie" deputāta kungi kaut ko dara tikai, tad kad notikusi liela nelaime.

 • -4
  Vadims Kevrelis 14.01.2022, 12:00:15

  Nekādas promiles pie stūres un viss, kas Ģirģenam nav saprotams.

 • -3
  ventspilnieks 36,7 14.01.2022, 13:08:32

  Tāds likums jau ir, jeb saprātīgi cilvēki nelieto. Katram Ģirģenu blakus nepieliksi.
  Krimnālatbildība rada zaudējumus, naudas sods - peļņu. 0.5 atstāts, jo pašiem ērtāk

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: