Izglītības un zinātnes ministrija pievienojas Veselības ministrijas atkārtotajam aicinājumam skolēniem nedoties uz skolu ar elpceļu saslimšanas simptomiem, informēja IZM.

Ministrija atgādināja, ka pagājušajā nedēļā 64% no skolās atklātajiem Covid-19 gadījumiem bērniem bija vīrusa saslimšanai raksturīgie simptomi.

"Diemžēl, bet jau vairākas nedēļas konstatēts, ka no skolās atklātajiem Covid-19 inficēšanās gadījumiem vairāk nekā pusē gadījumu bērni ir apmeklējuši skolu ar saaukstēšanās simptomiem. Tāpēc vecāki aicināti būt īpaši atbildīgi, tādējādi, rūpējoties par savu bērnu, gan visu apkārtējo cilvēku veselību un drošību," uzsvēra IZM.

IZM atgādināja, ka valdība papildināja pieņemtos "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai" noteikumus, paredzot, ka testēšanas izmaksas no valsts līdzekļiem līdz 15. novembrim segs arī pakalpojuma sniedzējiem izglītības iestādēs, kuri būs sākuši vakcinācijas procesu. Vairāk nekā mēnesi ilgais pārejas periods - līdz 15. novembrim - izraudzīts, lai personai būtu iespējams pabeigt pilnu vakcinācijas kursu, kas ir četras nedēļas, kā arī, lai vakcinācijas sertifikāts stātos spēkā, kam nepieciešamas vēl 14 dienas.

Savukārt, veicot Covid-19 testu un uzrādot negatīvu rezultātu, skolēniem no karantīnas būs iespēja atgriezties klātienes mācībās ātrāk. Testu bez ģimenes ārsta nosūtījuma varēs veikt jau septītajā dienā pēc karantīnas sākšanas - to paredz IZM sagatavotie grozījumi noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Šāds priekšlikums izstrādāts, jo bērniem Covid-19 infekcija norit straujāk - pēc inficēšanās simptomi parādās daudz ātrāk, nekā tas ir pieaugušajiem. Tādējādi jaunais regulējums ļaus skolēniem pēc iespējas ātrāk atgriezties klātienes mācībās. Šobrīd spēkā esošās normas nosaka, ka karantīnas laiks ir 14 dienas ar iespēju veikt testu karantīnas desmitajā dienā.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: