Krīzes vadības padome šodien vēl nevienojās par stingrākiem ierobežojumiem Covid-19 izplatības mazināšanai un turpinās par tiem spriest arī ceturtdien, apstiprināja Valsts kancelejā.

Otrdien Ministru prezidenta Krišjānis Kariņa (JV) sasauktajā Krīzes vadības padomes sēdē par stingrākiem ierobežojumiem Covid-19 izplatības mazināšanai jau tika runāts, tomēr pašlaik pie konkrētiem risinājumiem nonākt vēl neizdevās, tādēļ par tiem atkārtoti spriedīs ceturtdien.

Ministru prezidenta preses sekretārs Sandris Sabajevs skaidroja, ka pēc informācijas uzklausīšanas par epidemioloģisko situāciju Krīzes vadības padome otrdien uzdeva ekspertiem sagatavot rīcības scenārijus un nepieciešamos normatīvo aktu grozījumu projektus straujas Covid-19 izplatības apturēšanai, lai nepieļautu slimnīcu pārslodzi un nodrošinātu būtisku veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību. Krīzes vadības padomes sēdes dalībnieki bija vienisprātis, ka "pašlaik ir nepieciešama ikviena cilvēka izlēmīga rīcība, lai samazinātu Covid-19 izplatību". 

"Katram rūpīgi jāpārdomā, kā būtiski samazināt klātienes kontaktus, jāievēro higiēnas prasības un esošie drošības pasākumi. Īpaši svarīgi ikkatram ir sākt un pabeigt vakcināciju pret Covid-19," atzīmēja Sabajevs.

Savukārt veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) Ministru kabineta sēdē otrdien sacīja, ka valdības uzdevums ir šonedēļ atgriezties pie lēmumiem un nākamnedēļ ieviest pasākumus, kas varētu apturēt infekcijas izplatības pieaugumu. Pavļuts pirmdien valdības koalīcijas sanāksmē solīja aicināt skatīt jautājumu par daudz stingrāku drošības pasākumu ieviešanu. Viņš norādīja, ka Covid-19 situācija Latvijā turpinājusi strauji pasliktināties arī nedēļas nogalē. Piektdien hospitalizēto skaits pārsniedza 500, bet otrdien - jau pārsniedz 600.

Latvijas Ārstu biedrība un Latvijas Jauno ārstu asociācija pieprasa valdību nekavējoties rīkoties un ieviest stingrus pasākumus Covid-19 izplatības ierobežošanai. Arī Pārresoru koordinācijas centra koordinētās akadēmiskās vides ekspertu grupa aicina Ministru kabinetu iespējami īsā laikā sagatavot stingru pasākumu kopumu Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Kā ziņots, pie vakcinācijas projekta strādājušais epidemiologs Ņikita Trojanskis sociālajos tīklos paudis, ka Covid-19 pašlaik Latvijā ir nekontrolēti izplatījies, tāpēc reizi mēnesī uz nedēļu vai ilgāk būtu jāievieš stingri "lokdauni", kas varētu turpināties līdz nākamā gada janvārim.

Lasi vēl

Komentāri (4)

 • -10
  Skuja ,Vilis 05.10.2021, 16:56:35

  Lokdaunus vajadzētu,bet savādākus-lai neviens pats antivakseris no mājas ārā nerādās!
  Kas nevar uzrādīt sertifikātu,to ar mietiem noslānīt.Un viss.

 • -10
  Neimanis 05.10.2021, 17:03:20

  Krīzes vadītāji... Krīze dabiski pati visu salikt pa vietām, ko tur vadīt.

 • -10
  STOPVACZISM 05.10.2021, 19:33:41

  SIA C0vid LR filiāle varētu viemoties par afēras izbeigšanu, kamēr nav par vēlu...

  Skuja, nemuldi, bet kamēr vēl neesi devies pa skuju taku - marš, uz trešo poti!!!)))

 • -5
  Janis Zvejnieks 05.10.2021, 21:59:44

  https://www.facebook.com/autoserviss.autospeci.lv/videos/405176064510512

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: