Piektdien, 30. aprīlī, Ventspils Augstskolas (VeA) Inženierzinātņu institūta ''Ventspils Starptautiskā radioastronomijas centra'' (VSRC) radioteleskopu kompleksā Irbenē VeA rektors profesors Kārlis Krēsliņš un Latvijas Republikas Aizsardzības ministrs Artis Pabriks parakstīs nodomu vēstuli, lai veicinātu sadarbību un militārās zinātnes attīstību, nodrošinot nacionālās nozīmes pētnieciskās infrastruktūras objektu ilgtspēju.

VSRC radioteleskopu komplekss Irbenē ir valsts nozīmes pētniecības centrs, un tajā esošā zinātnes infrastruktūra ir pamats starptautiska līmeņa pētniecībai un Kosmosa industrijas attīstībai Latvijā. Augstskolā esošās kosmosa tehnoloģijas un īstenotās signālapstrādes zinātnes jomas ir potenciāls ieguvums militārajā jomā. Kopīgi īstenotas integrētas apmācību programmas radioelektronikā, kosmosa un satelītu komunikāciju jomā var būtiski sekmēt Nacionālo bruņoto spēku militāro spēju pilnveidošanu.

Augstskola un Aizsardzības ministrija plāno veicināt kosmosa tehnoloģiju un signālapstrādes zinātnes jomu attīstību. Aizsardzības ministrija pauž atbalstu uz inovācijām virzītai sadarbībai ar Latvijas augstskolām militārās zinātnes jomā, un Ventspils Augstskola ir unikāla Latvijā kosmosa tehnoloģiju un signālapstrādes jomās, kas ieņem nozīmīgu lomu militārajā zinātnē. VeA sadarbības ietvaros plāno Aizsardzības ministrijai sniegt izglītības pakalpojumus kosmosa tehnoloģiju jomās un zinātnē, tostarp atbalstot NATO Zinātnes un tehnoloģiju organizācijas (STO) Sensoru un elektronisko tehnoloģiju ekspertu grupu.

Nodomu vēstules parakstīšana apliecina to, ka Irbenes radioteleskopu kompleksa darbības saglabāšana ir abpusēji svarīga.

Lasi vēl

Komentāri (3)

 • -1
  .Heinrichs 29.04.2021, 14:38:37

  Sen bija laiks.Gan jau ar to iekārtu palīdzību varētu arī sekot naidīgās kaimiņvalsts satelītiem un pat patraucēt to darbību.

 • -10
  Latvija pāri visām! 29.04.2021, 16:47:49

  Naciku smadzenes var kompostrēt ar to iekārtu.

 • -1
  tiešām suns 30.04.2021, 11:47:10

  jā ,varbūt paliekam slaveni ne tikai ar cietumā sēdošu vadoni bet citplanētieši atlido uz mums paskatīties...vismaz kaut kas labs parakstīts...

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: