Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana par vienreizējā 500 eiro pabalsta izmaksāšanu arī tām ģimenēm, kuru bērni turpina iegūt augstāko izglītību Latvijā.

Kā iniciatīvas pārstāve norādīta Jeļena Mirnaja. Viņa atgādināja, ka saskaņā ar Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likuma grozījumiem ir paredzēts vienreizējs pabalsts 500 eiro apmērā par vienu bērnu, "personai, kurai ir tiesības uz bērna kopšanas pabalstu par bērnu līdz viena gada vecumam, ģimenes valsts pabalstu vai piemaksu pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu ar invaliditāti saskaņā ar Valsts sociālo pabalstu likumu vai kurai sakarā ar bērna piedzimšanu ir tiesības saņemt maternitātes pabalstu un bērns ir piedzimis līdz ārkārtējās situācijas beigām.

Idejas autore norādīja, ka attiecīgi citas ģimenes neesot valsts ģimenes pabalsta izmaksas subjekti. Viņa akcentēja, ka ģimenes, kuru bērni turpina iegūt augstāko izglītību Latvijā, arī izjūt ne mazas grūtības šajā sarežģītajā periodā.

"Daudzi jaunieši iegūst augstāko izglītību par savu ģimeņu līdzekļiem, nesaņemot stipendijas. Mācoties šai laikā attālināti, studenti un viņu vecāki ir spiesti apmaksāt arī kopmītni, to neizmantojot, lai nepazaudētu vietu tajā līdz laikam, kad atsāksies apmācības klātienē. Arī tas ievērojami pasliktina šo ģimeņu finansiālo stāvokli ārkārtas situācijas laikā," pausts iniciatīvas aprakstā.

Tāpēc Mirnaja aicina piešķirt vienreizēju 500 eiro pabalstu arī studējošo jauniešu ģimenēm vai apgādniekiem, kuru bērni turpina iegūt augstāko izglītību Latvijā. Viņasprāt, samērīgs atskaites punkts būtu valsts ģimenes pabalsta pašreizējā robeža - līdz 20 gadu vecuma sasniegšanai, ja jaunietis nav stājies laulībā.

Lasi vēl

Komentāri (4)

 • -4
  Latvija pāri visām! 22.03.2021, 11:23:30

  Tieši tā, lai tik šie maksā sāpju naudu arī studentiem,
  kuriem jau gadu atņemta normāla studēšana!

 • 0
  Spīdola 22.03.2021, 13:22:16

  Parakstus vākt nav aizliegts. Tikai kāda tam jēga? Pret vakcinācijas biroju savāca 19 000, pret to izteicās virkne deputātu, sociologs A. Freimanis un daudzi citi. Rezultāts ir apaļa nulle. Vakcīnas tikpat kā nav, toties ir birojs un būs dārga avīze. Tā kā parakstu vākšanai nav jēga nav, tik vien kā sabiedriska aktivitāte. Visu izšķirs dažu domas valdībā.

 • -4
  Latvija pāri visām! 22.03.2021, 14:55:37

  Liela jēga šobrīd,
  kad daži pie varas tikušie geitsu un "pasaules veselības organizācijas" totalitārās mafijas pakalpiņi uzspļauj likumībai un tiesiskumam, nav, tas tiesa.
  Bet mēģināts nav zaudēts.

 • 0
  tiešām suns 22.03.2021, 21:28:45

  nu un kur mēs esam nonākuši?vācam parakstus -kādi par labu lietu,kādi par cietumnieka atbrīvošanu,es sākšu vākt parakstus lai kaijas un vārnas neklaigātu ritā agri.bet ja nopietni-būs jēga tiem parakstiem?lūk jautājums...

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: