Pirmajās dienās pēc jauno tirdzniecības noteikumu ieviešanas Valsts policijas (VP) aizrādījumi tirgotājiem par kādu normu neizpildi pārsvarā bijuši preventīvi, tomēr jau tuvākajās dienās policija var kļūt stingrāka, uzsvēra VP Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Viņš norādīja, ka, sakoncentrējot policijas resursus, pirmajās divās dienās pēc jauno tirdzniecības noteikumu ieviešanas, pārbaudes tirdzniecības vietās veiktas salīdzinoši bieži. Kopumā tādas bijušas 1268, veikti 225 preventīvi norādījumi, kā arī sāktas 19 lietvedības. Vairumā gadījumu pārkāpumi bijuši saistīti ar apmeklētāju sejas masku nelietošanu vai nepareizu to lietošanu un distances neievērošanu. Tirgotāji, pēc Krapša teiktā, šāda veida prasības veiktajās pārbaudēs pārsvarā ievērojuši.

"Protams, ka pašmērķis nav sodi. VP gluži kā lielākā daļa pārējo iedzīvotāju grib, lai šīs prasības tiktu ievērotas un nebūtu epidemioloģiskā apdraudējuma," sacīja Krapsis un aicināja tirgotājus nekavēties ar nepieciešamo prasību ieviešanu.

Par epidemioloģiskās drošības prasību pārkāpumu saimniecisko pakalpojumu sniegšanā, ja nav izstrādāta vai ieviesta iekšējās kontroles sistēma epidemioloģiskās drošības pasākumu īstenošanai tirdzniecības vietā, VP un pašvaldības policija var lemt par vietas slēgšanu apmeklētājiem līdz septiņām dienām. Krapsis uzsvēra, ka lēmums par to var tikt pieņemts, arī ņemot vērā pārkāpuma izdarījušā tirgotāja attieksmi, tomēr viņš izteica cerību, ka līdz reāliem šāda veida incidentiem nebūs jānonāk. Viņš arī paskaidroja, ka līdz septiņām dienām var aizvērt tirdzniecības vietu, nevis visu tirdzniecības centru.

Arī Patērētāju tiesību aizsardzības centram (PTAC) noteiktas tiesības kontrolēt prasību ievērošanu par maksimāli noteikto apmeklētāju skaitu un iekšējās kontroles sistēmas epidemioloģiskās drošības pasākumu īstenošanu.

Tirgotājiem cita starpā aizliegts organizēt un reklamēt speciālos piedāvājumus, kas īsāki par septiņām dienām, un kas varētu motivēt apmeklētājus tūlītēji doties un uzturēties tirdzniecības vietā, tādejādi radot pulcēšanās risku.

Kā skaidroja PTAC direktore Baiba Vītoliņa, PTAC uzraudzītu, vai netiek pārkāpta arī šī norma. Viņa gan uzsvēra, ka paziņojumi par samazinātu cenu piedāvājumu kādai precei var būt arī mazāk nekā septiņas dienas, bet tikai tad, ja šāda informācija netiek izplatīta ārpus tirdzniecības vietas, piemēram, akcijas avīzēs vai cita veida reklāmās. Par reklāmas pārkāpumiem sods tiek piemērots atbilstoši Reklāmas likumā noteiktajam un var sasniegt līdz 14 000 eiro.

No pirmdienas tirdzniecību klātienē ar visu preču sortimentu var nodrošināt veikali, kuros pārtika veido ne mazāk kā 70% no preču sortimenta, kā arī veikali, kuros tirgo higiēnas preces ne mazāk kā 70% apmērā no preču sortimenta. Darboties var arī grāmatnīcas. Klātienes tirdzniecība pilnā apmērā notiek aptiekās, tostarp veterinārajās aptiekās, optikas veikalos un degvielas uzpildes stacijās.

Lasi vēl

Komentāri (4)

 • -7
  DiesIrae 10.02.2021, 14:06:12

  Ko citu var sagaidīt no pakariņa ķēdes "suņiem"...
  Un vēl parazītkantori PTAC iesaistījuši. (Gluži kā Krievijā Rospotrebnadzor,
  kas ir galvenais instruments turienes c-19 afērā.)
  Kāda te vēl patērētāju, tiesību, aizsardzība???

 • -1
  Tā nu ir 10.02.2021, 16:21:20

  Bet cilvēki! Esiet paši nepielaidīgi un neesiet bailīgi pret šiem ''pārbaudītājiem''. Jums ir PILNĪGI VISAS TIESĪBAS NEVIENU ( kaut policists vai kas cits, vai maskā vai gāzmaskā, vai kādā citādā maskā, vai bez tās), tuvāk par 2m sev tuvāk nepielaist. Kaut tā ir dokumentu pārbaude, vai kas cits. Lai dara to kā grib, jo KĀRTĪBA VISIEM VIENĀDA. Ja 2m, tad 2m un NE TUVĀK. Ja kāds no šiem baudītājiem jums lien tuvāk, varat to droši uzskatīt par apdraudējumu jūsu veselībai, vai pat dzīvībai. Tad arī šiem brašuļiem var klāties pavisam plāni. Vislabāk šādu momentu uzreiz filmēt. Būs pierādījumi.

 • 0
  .Heinrichs 10.02.2021, 17:07:24

  Te nu jāpiekrīt.Arī kruķiem to 2 metru distanci neviens nav atcēlis.

 • -2
  Vaņa 10.02.2021, 19:19:37

  Varbūt Ventspilī varētu notikt brīnums, un policija pārietu cilvēku pusē?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: