Septembra beigās tika uzsākti Ventas kreisā krasta (pilsētas pusē) rotācijas apļa pārbūves darbi, lai efektīvāk uzlabotu satiksmes kustību un drošību, izbraucot tilta apli. 14. oktobrī tiek paredzēts uzsākt rotācijas apļa permanentā horizontālā apzīmējuma uzklāšanas darbus, tādējādi noslēdzot apļa satiksmes uzlabojuma darbus.

Uzsākot pārbūves darbus, tika izvietoti pagaidu vadstatņi, kamēr atbildīgais būvuzņēmējs SIA ''CTB'' veica saliņas demontāžu. Šodien būvuzņēmējs paredz veikt horizontālā apzīmējuma uzklāšanu aplī un jauno ceļa satiksmes zīmju uzstādīšanu. Tas nozīmē, ka, turpmāk braucot no Rūpniecības ielas puses, uz Pārventas pusi un izmantojot tā saucamo ''turbo joslu'', turpmāk būs ceļazīme ''Dodiet ceļu''. Savukārt braucot no pilsētas puses (no Lielā prospekta puses), būs divas joslas, kur pa abām joslām varēs tikt uz tiltu, tādejādi nebūs nepieciešamība pārkārtoties rotācijas aplī.

Aicinām iedzīvotājus pilsētas rotācijas aplī braukt īpaši uzmanīgi, kamēr autobraucēji būs pieraduši pie jaunām pārmaiņām, jo kā pieredze liecina, iedzīvotāji ir pieraduši braukt, vadoties pēc ieraduma, retāk - pēc ceļa zīmēm.

Līdz šim jaunās pārmaiņas ir realizējušās veiksmīgi Ventas labā krasta (Pārventas pusē) rotācijas aplī, kur mainot apļa shēmu, tika veikti satiksmes uzlabojuma darbi aprīlī.

Lasi vēl

Komentāri (22)

 • 0
  Kru57nk9 Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Savukārt braucot no pilsētas puses (no Lielā prospekta puses), būs divas joslas, kur pa abām joslām varēs tikt uz tiltu, tādejādi nebūs nepieciešamība iebraukt rotācijas aplī.


  šo varētu izskaidrot nedaudz plašāk?
  Kā var no Lielā prospekta nokļūt uz tilta bez iebraukšanas rotācijas aplī?
  Turpmāk visiem būs jābrauc apkārt rotācijas aplim pa turbo joslu uz Circle K pusi, tad Circle k rotācijas aplī jāapgriežas un jābrauc atpakaļ uz tilta rotācijas apļa pusi, lai pa turbo joslu tiktu uz tilta?

 • 0
  ventasbalss.lv Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Mums arī radās nesaprašana, kā tad lai tiek uz Pārventu, bet nu ziņā ir veikti labojumi un nu visam jābūt skaidram!
  Lai jauka diena!

 • 0
  Kru57nk9 Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Patiesībā ļoti labs risinājums tam, ka 2 joslas iziet uz tiltu. Cilvēkiem būs iespēja mierīgi pārkārtoties uz sev nepieciešamo joslu pirms apļa vai pēc apļa.
  Paldies!

 • 0
  Pelēkais akmens Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  To Kru57nk9 ...tādejādi nebūs nepieciešamība pārkārtoties rotācijas aplī.

 • 0
  Kru57nk9 Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Ir jau labots raksts atbilstoši. Mans citāts bija no raksta pirmās versijas. Tagad komentārs nav aktuāls :)
  Kļūdīties gadās visiem.

 • -1
  peteronkuls Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  BEIDZOT....Beidzot ...... Brīnumi notiek, kā izrādās.

 • -1
  tupenis Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  rīt izmēģināsim.. pieļauju, ka no Durbes ielas puses veidosies sastrēgumi.. nu ap 7.55 ;)

 • -2
  yolo Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Ja divas joslas no apļa iziet uz tiktu, interesanti būtu redzēt kā tas atrisināts, jo pēc csn, no apła var izbraukt tikai no ārējās joslas. Kā arī ja kāds brauc no rūpniecības ielas puses aplī, braucot uz pilsētu, tad var sanākt avārijas situācija, satiekot kādu, kas no iekšējās griežas uz tiltu

 • -1
  Kuzmičš Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Kādi CSN noteikumi tiek pārkāpti, ja pa 2 joslām iebrauc aplī un pa 2 joslām izbrauc no apļa? Kāds sakars ar kaut kādu ārējo joslu, izbraucot no apļa? Tie, kas brauks no rūpniecības ielas puses, nekas nemainās, aplī iebrauc, kad brīvs ceļš!!!

 • 0
  yolo Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Varbūt kļūdos, bet vai tad pirms izbraukšanas no apļa nav jāieņem labais malējais stāvoklis? Tādēļ rakstīju, ka būs interesanti redzēt kā šis tiks atrisināts

 • 0
  Kuzmičš Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Yolo! Kāds labais malējais stāvoklis?????????? aplī ieiet 2!!!! joslas un iziet no apļa 2!!! joslas. Kas te ir nesakaidrs? https://www.ventasbalss.lv/zinas/sabiedriba/42026-pilsetas-tilta-apli-tiks-mainita-kustibas-shema

 • 0
  yolo Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Neskaidrs ir tas kā tiks organizēta satiksme, lai no apļa iekšējās joslas izbrauktu uz tiltu nepārkāpjot csn. Labais malējais stāvoklis ir tad, kad, piemēram, uz vienvirziena ceļa ir divas joslas un pirms nogriešanās pa labi tu ieņem labo joslu. Jo principā aplis jau arī ir vienvirziena ceļš

 • 0
  Kuzmičš Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  yolo! tu esi kājām gājējs vai šoferis?????? Izskatās ,ka tālāk par pārventu nekur nēesi bijis ar savu auto. Nēesi nekad redzējis krustojumus, kur 2 un vairākas joslas pagriežas pa kreisi vai labi? Aplūkojot tavu piemēru, iedomājies savu situāciju, kur ir pagrieziens pa labi. Tavā gadījumā no abām joslām VIENLAICĪGI!!!!! varētu griezties pa labi.

 • 0
  yolo Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Šajā forumā laikam normāli, bez uzbraucieniem nemāk neviens komunicēt. Lūdzu mini piemēru, kur Latvijā ir aplis no kura var izbraukt uzreiz no iekšējās joslas pirms tam nepārkārtojoties. Neesmu tādus manîjis. Vairāku joslu krustojuma ir kaut kas pavisam cits
  Zviedrijā tādi apļi ir, bet, ja godīgi, tad diezgan stulba izbraukšana no iekšējās joslas, ja pa ārējo kāds brauc aplī un netaisās no tā izbraukt.

 • 0
  Kuzmičš Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Yolo! Kamēr tu nesapratīs, ka aplis ir tas pats krustojums, tikai apļveida krustojums, nekas te nesanāks. Ir jāsaprot, ka tiks uzlabota apļa caurlaidība, virzienā no centra uz pārventu. Ir 2 joslas vienā virzienā, kas atdalītas ar pārtrauktu līniju.

 • 0
  yolo Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Tas man viss ir skaidrs. Mēs laikam viens otru nesaprotam. Pie mums no apļa drīkst izbraukt tikai no apļa labās malējās joslas. Tāpēc arī rakstīju, ka interesanti būs redzēt kā tas tiks pārveidots. Iespējams būs divas joslas, kā tu raksti, no lielā prospekta uz tiltu, bet tad jau tas vairs īsti neskaitās lokveida krustojuma, man šķiet

 • 0
  Kuzmičš Pirms 2 nedēļām

  yolo! Nu, pēc būtības, jā! Sanāk, ka tāds hibrīd aplis, bet nu par cik lielākā transporta kustība rīta un vakara stundās ir lielais prospekts-tilts-pārventa, tad nu šis variants, man liekās, ir ok!

 • 0
  ddrddr Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Nu ko, beidzot būsim atgriezušies pie vecās kārtības, kā jau bija apmēram 2006. gadā.

 • -1
  Opaps Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Šodien izbraucot doto apli, neko jaunu neredzēju.Labajā pusē bija stabiņi, bet pārējais pa vecam.

 • 0
  P/i "Komunālā pārvalde" Pirms 2 nedēļām

  Diemžēl mūs iepriekš nebrīdinot, būvfirma kavē solītos termiņus, jo tika solīts, ka darbi tiks paveikti, līdz 15.10, kā tika norādīts līguma termiņā. Iepriekš atvainojamies par sagādātajām neērtībām, ļoti ceram, ka tuvākajās dienās visi darbi tiks pabeigti!

 • 0
  Kru57nk9 Pirms 2 nedēļām

  Patiesībā yolo ir ļoti labs jautājums.
  Varbūt Komunālā pārvalde var pakomentēt?
  No vietas puses ir ļoti jauki - no apļa uz tiltu varēs izbraukt pa 2 joslām un tas atrisina šo konkrēto maršrutu - pilsēta --> Pārventa.
  Kas notiks situācijā, ja es braukšu no CircleK DUS uz pilsētas pusi caur apli? Ja es iebraukšu aplī ārējā joslā brīdī, kad pa iekšējo brauks auto un mēs reizē nonāksim līdz apļa tilta izejai. Kas tur notiks? Es negribu izbraukt no apļa. Tātad man ir jānogriež ceļš tam cilvēkam, kurš pa iekšējo joslu gribēs uzreiz izbraukt no apļa uz tiltu.
  Pēc noteikumiem man nav aizliegts rinķot pa tilta ārējo joslu. Pēc noteikumiem no apļa drīkst izbraukt no labā malējā stāvokļa. Vai šādos gadījumos neradīsies bīstamas avārijas situācijas? Vieni brauks no iekšējās joslas ārā uz tiltu, jo redz tā tak tas ir paredzēts. Citi brauks no CircleK pa ārējo joslu uz pilsētu, jo tā to drīkst darīt.
  Vai par šo ir padomāts un to atrisinās ar horizontālajiem ceļa apzīmējumiem?

 • 0
  Kru57nk9 Pirms 2 nedēļām

  Atvainojos. Laikam sapratu. no CircleK puses braucošajiem būs uzreiz jāmēģina iebraukt apļa iekšējā joslā. Tie nevarēs iebraukt apļa ārējā joslā un braukt garām apļa izejai. Līnijas to neatļaus. Tātad viss ir kārtībā. TIkai kāds ir plāns šim visam ziemas laikā, kad horizontālos ceļa apzīmējumus nebūs iespējams saskatīt? Lūgums Komunālajai pārvaldei tad nodrošināt, lai ceļa apzīmējumi būtu vienmēr svaigi krāsoti un redzami. Vietējie jau iemacīsies braukt, bet, ja atbrauks ciemiņi un līnijas nebūs manāmas, tad tur varēs būt visādi brīnumi.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: