Visiem ieceļotājiem Latvijā no pirmdienas tiks nosūtīta īsziņa, atgādinot, ka iebraucot no ārvalstīm ar augstu Covid-19 risku, obligāti jāvēro pašizolācija.

Ministru kabinets (MK) otrdien, 22. septembrī, uzklausīja Satiksmes ministrijas sagatavoto informatīvo ziņojumu par SMS apziņošanas izmantošanu personu informēšanai par Latvijā noteiktajiem Covid-19 epidemioloģiskās drošības pasākumiem.

Satiksmes ministrija skaidroja, ka iniciatīvas īstenošanai ir veiktas konsultācijas ar publisko mobilo elektronisko sakaru tīklu pakalpojumus nodrošinošajiem komersantiem - "Latvijas mobilais telefons", "Tele2" un "Bite Latvija". Sarunās panākta vienošanās, ka mobilo sakaru operatori no 28. septembra nosūtīs automātisku paziņojumu personām, kuras ieradīsies vai atgriezīsies Latvijā. Turklāt, izsūtot SMS, operatori pēc iespējas centīsies nodrošināt, ka personai tiek nosūtīts tikai viens paziņojums, un atkārtoti sūtīts tas tiek ne biežāk kā reizi četrās nedēļās.

Latvijas mobilo sakaru operatoru lietotājiem SMS tiks nosūtīta latviešu vai krievu valodā no adresāta "Covid-19", bet viesabonentiem - angļu valodā no adresāta "+371112". Mobilo sakaru operatoriem reizi mēnesī būs jāinformē Krīzes vadības padomes sekretariāts par nosūtīto SMS paziņojumu skaitu.

Valdība atbalstīja informatīvajā ziņojumā ietverto piedāvājumu un noteica, ka personu, kas ieceļo vai atgriežas Latvijā no ārvalstīm, SMS apziņošana jāveic no 28. septembra līdz 31. decembrim.

Veselības ministrijai uzdots nodrošināt SMS paziņojuma sagatavošanu un nosūtīšanu atbilstoši Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumam.

Tāpat MK noteica, ka 2020. gadā elektronisko sakaru komersanta faktiskie izdevumi, kas radušies, lai viesabonentiem, kuri ir reģistrējušies Latvijas mobilo sakaru operatora tīklā, nosūtītu SMS paziņojumu, tiek segti no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem". Satiksmes ministrijai ne vēlāk kā līdz 26. novembrim jāiesniedz MK izskatīšanai rīkojuma projektu par nepieciešamo līdzekļu piešķiršanu.

Lasi vēl

Komentāri (3)

 • -8
  Beshenij Karasj 28.09.2020, 19:30:03

  Iesaku iegādāties veco labo podziņtelefonu un ielidojot uzrādīt neesošu-vai ārzemēs reģistrētu telefona nummuru.

 • -1
  FerdinanTs. 29.09.2020, 17:15:38

  Redz,kā-pagājušo ceturtdien "Jūras vārtos" uz koncertu "Leģendas dzimšana" bijis arī kāds vīrusainais!
  Cilvēki,esiet taču prātīgi,nevazājaties apkārt pa daudzskaitlīgiem pasākumiem.

 • -6
  STOPVACZISM 29.09.2020, 17:22:17

  Katrs iet tur, kur vēlas!
  Pilnīga fake pandēmijas ignorēšana ir brīvu cilvēku atbilde varnešu afērai.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: