No šis nedēļas 5.-12. klašu skolēni tiek aicināti pieteikties loģiskās un algoritmiskās domāšanas konkursam "Bebr[a]s", kas notiks attālinātā veidā novembrī, pavēstīja IT uzņēmumu grupas "Visma" pārstāve Māra Kondrāte.

Konkurss norisināsies no 9. līdz 20. novembrim, un šogad tas notiks jau 17. reizi, bet Latvijā to piekto gadu organizē IT uzņēmumu grupa "Visma".

Kondrāte informēja, ka pērn konkurss norisinājās vairāk nekā 50 valstīs un tajā piedalījās gandrīz trīs miljoni skolēnu. Arī Latvijā tas pulcēja vēl nebijušu skaitu dalībnieku - 19 550 skolēnu no vairāk nekā 300 Latvijas skolām, turklāt visaktīvākās bijušas tieši reģionu skolas - 68% no kopējā skaita.

Plānots, ka arī šogad "Bebr[a]s" norisināsies divās kārtās. Šobrīd sākusies reģistrācija, kura atvērta 5.-12. klasēm, kuras vēlas pārbaudīt savas spējas loģikas un algoritmisko uzdevumu risināšanā. Lai reģistrētos, līdz 3. novembrim jādodas uz konkursa oficiālo mājaslapu visma.lv/bebrs, kur bez maksas iespējas reģistrēties dalībai.

Kondrāte klāstīja, ka skolēnu reģistrāciju var veikt viņu skolotāji, kas esot īpaši ērti, ja konkursā plāno piedalīties visa klase. Tāpat, skolēni var reģistrēties arī individuālai dalībai. Pēc reģistrēšanās, sev ērtākajā laikā no 9. līdz 20. novembrim no saviem datoriem jāpieslēdzas konkursa sistēmai un jāizpilda uzdevumi.

Uzdevumu pildīšanas ilgums ir 35 minūtes un tos iespējams pildīt tikai vienu reizi. Pēc 20. novembra tiks apzināti konkursa rezultāti - 20 spēcīgākie skolēni no katras grupas tiks aicināti janvārī piedalīties klātienes finālā.

Vienlaikus "Visma" pārstāve uzsvēra, ka dalībai konkursā "Bebr[a]s" aicināts ikviens skolēns, kurš vēlas pārbaudīt savu prāta asumu un loģisko domāšanu matemātikā un informātikā. Viņa norādīja, ka atšķirībā no mācību olimpiādēm, lai piedalītos konkursā "Bebr[a]s" nav nepieciešamas specifiskas zināšanas, vien loģiskā un algoritmiskā domāšana. Lai gatavotos dalībai konkursam, skolotājiem ir pieejami treniņu materiāli.

Tāpat viņa minēja, ka skolotāji šo konkursu var izmantot kā palīgu, gatavojot mācību plānu.

Kondrāte arī skaidroja, ka aizvien augošā interese par konkursu devusi impulsu kopēja "Latvijas skolu indeksa" izveidei. Tas vienkopus atspoguļo 100 Latvijas aktīvākās skolas, kuras, piedaloties konkursā, veicina savu audzēkņu interesi par informātiku un iegulda papildu darbu loģiskās un algoritmiskās domāšanas attīstīšanā.

Kondrāte informēja, ka konkursa pirmsākumi meklējami 2004.gadā Lietuvā, kur tam pamatus lika Viļņas universitātes profesore Valentina Dagiene. Viņas mērķis bija rast veidu, kā veicināt skolēnu interesi par informātikas apguvi. Latvijas Universiātes Matemātikas un informātikas institūta (LUMII) pētnieks Mārtiņš Opmanis bijis tas, kurš Latvijā sāka konkursa organizēšanu 2005. gadā.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: